Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 14.06.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Uwaga na fałszywe kontrole !

W ostatnich dniach docierają do urzędu miasta sygnały od mieszkańców Rybnika, o telefonach zapowiadających rzekome kontrole źródeł ogrzewania. Przypominamy, że w naszym mieście kontrole takie przeprowadza tylko Straż Miejska.

Jak poinformował nas jeden z mieszkańców, dziś telefony o zapowiadanych na jutro rzekomych kontrolach otrzymali m.in. mieszkańcy ul. Jutrzenki.

Od początku stycznia kontrole źródeł ciepła przeprowadza w Rybniku Straż Miejska. Warto jednak pamiętać, że funkcjonariusze nie zapowiadają swoich wizyt, a przed przystąpieniem do kontroli przedstawiają się. Strażnicy są umundurowani, posiadają przy sobie legitymacje i upoważnienia do przeprowadzania tego typu kontroli wydane przez Prezydenta Miasta Rybnika.

Apelujemy o ostrożność i niewpuszczanie do domu osób, co do tożsamości których mamy jakiekolwiek wątpliwości. Każdorazowo warto poprosić o wylegitymowanie się, można również telefonicznie potwierdzić tożsamość takiej osoby, dzwoniąc do instytucji czy urzędu, na które ta osoba się powołuje.

Jeżeli mają Państwo uzasadnione podejrzenie oszustwa, należy bezwzględnie zgłosić ten fakt na policję.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem