Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 05.04.2024

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Oświadczenie

Wczorajsze wystąpienie Pana Tomasza Pruszczyńskiego, kandydata na Prezydenta Miasta Rybnika z ramienia KW Lepszy Rybnik, zobligowało nas do wydania oświadczenia w sprawie agresywnej, nieczystej oraz odbiegającej od wszelkich norm etycznych kampanii wyborczej.

Postanowiliśmy stanowczo zaprotestować i wyrazić swój sprzeciw wobec prezentowanej postawy jednego z kandydatów.

Tego typu działania godzą w dobre imię nas, pracowników Straży Miejskiej w Rybniku. Podważają zaufanie społeczeństwa, które nasi strażnicy zdobywają swoją ciężką pracą każdego dnia. 

Odnosząc się do poruszonej kwestii byłej funkcjonariuszki naszej formacji, informujemy że zostały wdrożone wszelkie możliwe narzędzia sprawdzające i nie potwierdzono zaprezentowanych zarzutów, a poza oskarżeniami w sferze medialnej, nie zostały one zgłoszone żadnym organom przez osobę zainteresowaną.

Warto wspomnieć, że rzetelność i uczciwość dziennikarska wymaga również umożliwienia drugiej stronie przedstawienia swego stanowiska, tak by czytelnik mógł sam ocenić sytuację. Zatem publikowanie dokumentów, będących oskarżeniem jednej strony, bez możliwości ustosunkowania się do nich przez drugą stronę, uważamy za niedopuszczalne i godzące w dobre imię naszych pracowników, będące tym samym naruszeniem ich dóbr osobistych oraz dobrego imienia naszej jednostki.

Nie będziemy biernie patrzeć na tego typu praktyki i podejmiemy wszelkie czynności prawne w celu ochrony dobrego imienia naszej jednostki i wszystkich pracowników.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem