Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 13.05.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Zbiórki miejskie

Aktualnie prowadzone zbiórki:

Pilnie potrzebne jest wyposażenie sali w „Bushido”  w talerze, szklanki i sztućce – ok. 50 szt. (komplet na 50 osób)


Sklep „Półki dobra” potrzebuje:

 • chemii gospodarczej (środki czyszczące, płyny do mycia naczyń, proszki do prania)
 • żywności długoterminowej (w tym mleko, mąka, płatki śniadaniowe, cukier, olej, kasza, ryż, makaron, sosy w słoikach do makaronów i kasz)
 • nowej bielizny dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci i młodzieży. Uwaga‼ Przyjmujemy wyłącznie, nowe rzeczy z metkami – (np. slipy, skarpety, rajstopy, podkoszulki itp.)
 • artykułów szkolnych 

Towary można przynosić do „Półek dobra” przy ul. Księdza Brudnioka 5 (wejście od ulicy, nie od miejskiego parkingu!) w godzinach otwarcia: od poniedziałku do piątku: 16.00 – 19.00, sobota i niedziela: 10.00 – 13.00.


Część uchodźców nie jest w stanie zostawić w ogarniętych wojną miastach i wioskach swoich ukochanych zwierząt – głównie psów i kotów. Dlatego, obok wielu innych zbiórek prowadzimy więc również zbiórkę karmy dla zwierząt. Dary można przynosić do poszczególnych siedzib OSP (od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-20.00).


Potrzebne są klapki (damski, męskie, dziecięce). Można je przynosić do poszczególnych siedzib OSP (od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-20.00).


 Pilna zbiórka interwencyjna!  Potrzebne „na już”:

 • nowe ręczniki (z metkami!)
 • nowe maty do przewijaków
 • przewijaki (mogą być używane, ale w dobrym stanie!)

Zebrane rzeczy można dostarczać do poszczególnych siedzib OSP (od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-20.00)


Druga edycja akcji  Rybnicka Paczka dla Ukrainy. Tak jak wcześniej, paczki można dostarczać do siedzib rybnickich OSP. Uwaga! Lista potrzebnych rzeczy została ściśle określona. Co powinno się znaleźć w paczce? Zobacz LISTĘ PRODUKTÓW (pdf, 417 KB)


W ramach całego powiatu rybnickiego, w Rybniku prowadzona jest zbiórka:

 • środków higienicznych (ręczniki papierowe, mydło, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski, tampony, papier toaletowy)
 • chemii gospodarczej (środki czyszczące, płyny do mycia naczyń, proszki do prania)
 • żywności długoterminowej (w tym mleko, mąka, płatki, cukier, olej)
 • koców, śpiworów, itp.
  (NOWE! smoczki, butelki, syropy przeciw gorączce, kaszlowi i kolce, kosmetyki do mycia, pieluchy, mokre chusteczki dla niemowląt)
  Zebrane rzeczy można dostarczać do poszczególnych siedzib OSP. Zostaną one przekazane do koordynujących zbiórkę służb wojewody śląskiego.
 • artykułów dla niemowląt i dzieci

Stowarzyszenie „Słodka Jedynka” działające na rzecz dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1 zbiera podstawowy sprzęt medyczny dla diabetyków. Potrzebny sprzęt sprawny używany lub nowy: glukometry wraz z pasującymi paskami do pomiarów glikemii, nakłuwacze z igłami (igły są jednorazowego użytku), peny do insuliny (bez wkładów) oraz igły do penów, glukoza lub dextro w pastylkach lub żelu, materiały dezynfekcyjne (najlepiej małe butelki), gaziki do przemywania miejsca pomiaru (palec) lub podaży insuliny,  baterie AAA, AA oraz 2032 do glukometrów. Potrzebne podstawowe środki opatrunkowe, tzn. opatrunki jałowe, bandaże, materiały dezynfekcyjne, plastry.

Zebrane artykuły można dostarczać do poszczególnych siedzib OSP.


Poszczególne jednostki OSP we własnym zakresie prowadzą również interwencyjne zbiórki konkretnych artykułów i potrzeb – zachęcamy do śledzenia Facebookowych profili rybnickich OSP.

Miejsca zbiórek:

Artykuły zebrane na pomoc dla uchodźców z Ukrainy dostarczać można od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-20.00, do jednej z rybnickich Ochotniczych Straży Pożarnych:

Masz pytanie związane ze zbiórką? Zadzwoń do nas:
tel. 695 969 798 lub tel. 722 299 213

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem