Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 14.06.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Warto pamiętać o zasadach wjazdu do Rybnickiej Strefy Śródmiejskiej.

W miniony piątek mieszkaniec Drogomyśla, nie stosując się do znaku „zakaz ruchu w obu kierunkach” ,wjechał ul. Raciborską w stronę Rynku. Kierowca nie zastosował się również do sygnalizacji świetlnej umieszczonej przy słupku, który po rozpoznaniu upoważnionych do wjazdu tablic rejestracyjnych pojazdu, samoistnie się opuszcza, umożliwiając tym samym wjazd do strefy.

Kierowca zignorował sygnalizację świetlną i próbował wjechać zaraz za poprzedzającym go pojazdem. Mimo czerwonego światła najechał na wysuwający się z powierzchni drogi słupek i uszkodził miskę olejową. Jadąc ul. Raciborską, Rynek i Korfantego zanieczyścił olejem nawierzchnię drogi i zaparkował swój pojazd na ul. Miejskiej.

Strażnicy ukarali kierowcę mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.

Warto zatem przestrzec wszystkich uczestników ruchu, którzy chcą wjechać do Rybnickiej Strefy Śródmiejskiej. Kierowca powinien bezwzględnie stosować się do obowiązujących tam przepisów, a także zwracać uwagę na zainstalowaną barierę w postaci słupka. Proszę pamiętać, że przejazd nad słupkiem możliwy jest wyłącznie wtedy, gdy zapalone jest zielone światło.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem