Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 13.05.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Uwaga ! interwencja jest nagrywana.

W minionym tygodniu nasi funkcjonariusze wyruszyli w patrol z nowym sprzętem. Kamery nasobne umieszczone na mundurach strażników, rejestrują każdą interwencję.

Obecnie trwa jeszcze testowanie urządzeń, jednak jest to system, który stanie się nieodzownym elementem naszego wyposażenia.

Kamery nasobne, to niewielkie urządzenia mające na celu rejestrowanie obrazu w czasie rzeczywistym. Nagranie zapisane na urządzeniu jest szyfrowane i w przypadku zgubienia urządzenia, nie jest możliwe jego odtworzenie przez osobę nieuprawnioną.

 Dostęp do nagrań na naszej komendzie mają jedynie osoby wyznaczone przez Komendanta, upoważnione do przetwarzania danych osobowych.

Kamery są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Zakup systemu był podyktowany dwoma założeniami.

Po pierwsze, kamerki mają dyscyplinować i tłumić negatywne emocje, zarówno osoby legitymowanej, jak i funkcjonariusza przeprowadzającego interwencję. Dzięki temu przeprowadzenie interwencji udaje się skrócić do niezbędnego minimum.

Po drugie do zarejestrowanego obrazu zawsze można wrócić i go odtworzyć, zwłaszcza przy rozwiązywaniu kwestii spornych, które wynikły podczas przeprowadzania interwencji.

W naszej jednostce już wiele lat temu stosowaliśmy tego typu rozwiązania. Byliśmy wówczas pierwszą strażą miejską w Polsce, która wprowadziła kamery nasobne do codziennego użytku.

Dziś po latach wracamy do tego sprawdzonego już przez nas rozwiązania.

W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej nagrań wyrwanych z kontekstu, na których funkcjonariusze różnych służb są postrzegani w negatywnym ujęciu, takim  jakie założył autor nagrania.

Nasze interwencje są również nagrywane, jednak jak dotąd nie musieliśmy walczyć z hejtem skierowanym przeciwko naszym funkcjonariuszom.

Mamy nadzieję, że wprowadzony do użytkowania system okaże się przydatny zarówno dla nas funkcjonariuszy, jak i dla naszych mieszkańców, gwarantując rzetelność i fachowość przeprowadzanych interwencji.

System kamer nasobnych kosztował ponad 70000 zł i w jego skład wchodzi 12 kamer nasobnych, stacje dokujące, karty identyfikacyjne, czytniki oraz licencje i szkolenia.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem