Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 14.06.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

#CZIPUJĘREJESTRUJĘ

Czy wiesz, że w minionym roku nasi funkcjonariusze przyjęli 482 zgłoszenia odnośnie bezpańskich zwierząt? Niektóre z nich trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Rybniku.

Gdyby były zaczipowane, można by im było zaoszczędzić niepotrzebnego stresu. Po schwytaniu psa, nasi funkjonariusze mogli by sczytać wszczepiony czip i powiadomić bezpośrednio właściciela. Bez tego procedura odnalezienia domu schwytanego czworonoga znacząco się wydłuża.

Czasem nie udaje nam się zapobiec ucieczce lub zgubieniu zwierzaka. Dlatego, żeby zwiększyć jego szansę na odnalezienie, możesz udać się do wybranego gabinet  weterynaryjnego świadczącego usługę elektronicznego znakowania – czipowania.

Podskórne założenie czipa jest bezbolesne i może uratować życie Twojego czwornożnego przyjaciela. 

Zwiększ szansę na odnalezienie swojego zwierzaka w 2 krokach – po przyjęciu pupila do domu rozpocznij od:

  • oznakowania go poprzez założenie mikroczipa,
  • zarejestrowania mikroczipa!

Pamiętaj o rejestracji mikroczipa! Samo założenie czipa nie będzie wystarczające, aby zidentyfikować właściciela. Schronisko dla zwierząt, wybrane służby oraz weterynarze mogą dysponować specjalnym czytnikiem mikroczipów.

Bez rejestracji czipa, możliwe będzie tylko odczytanie jego numeru, dlatego żeby ustalić dane właściciela, musisz zarejestrować czip w bazie danych. Możesz zrobić to sam lub poprosić o to lekarza weterynarii. Najpopularniejszą bazą jest Międzynarodowa Baza SAFE-ANIMAL dostępna na stronie https://www.safe-animal.eu/pl/

Zarejestrowany czip może umożliwić namierzenie właściciela zwierzęcia nawet w miejscu jego odnalezienia. Dzięki temu Twój pupil nie trafi do schroniska i uniknie zbędnego stresu.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem