Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 07.07.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Bezpieczne ferie – podsumowanie akcji

Tegoroczne ferie nie były zbyt łaskawe dla fanów zimowego szaleństwa. Pogoda raczej zwiastowała szybsze nadejście wiosny, a nie zachęcała do spędzania czasu na podwórku.

Mimo to nasi funkcjonariusze już od wielu lat, kiedy najmłodsi mieszkańcy naszego miasta rozpoczynają ferie zimowe, przeprowadzają akcję pod nazwą „ Bezpieczne ferie”.

W tym roku byliśmy obecni tam, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania czynów zabronionych, a także w miejscach, w których gromadzą się ludzie.

Do kontroli wytypowano 25 miejsc, w których nasze patrole przeprowadziły łącznie 254 kontrole.

Patrolowaliśmy rejony parków, skwerów, pasaży, zbiorników wodnych oraz centrów handlowych.

Bezpieczne ferie to akcja, podczas której stale współpracujemy z funkcjonariuszami Policji. W tym roku wspólnie przeprowadziliśmy kontrole rejonów dyskotek oraz pubów. Celem było przeprowadzenie działań zmierzających do ograniczenia do minimum tych wykroczeń najbardziej uciążliwych dla mieszkańców naszego miasta. Kontrole z Policją przeprowadzono w dniach z 2 na 3 i z 3 na 4 lutego w godzinach nocnych.

Podczas trwania akcji, nasi strażnicy ujawnili łącznie 16 wykroczeń dotyczących spożywania alkoholu oraz zakłócania ciszy, spokoju i porządku publicznego.

Bezpieczne ferie to nie tylko kontrole. To także prelekcje dla najmłodszych wychowanków rybnickich placówek oświatowych.

Tym razem nasi funkcjonariusze przeprowadzili prelekcje w Szkole Podstawowej nr 20 oraz Przedszkolach nr 25 oraz 23 w dzielnicy Niedobczyce.

Tematyką były ferie zimowe dla dzieci. Podczas pogadanki z przedszkolakami nasze strażniczki uczyły, jak należy zachowywać się przebywając na podwórku, co zrobić w przypadku, gdy podejdzie do dziecka nieznajoma osoba, jak postępować w przypadku ataku psa oraz tłumaczyły jak bezpiecznie bawić się na śniegu i nie tylko.

Udział w prelekcjach wzięło ok 490 dzieci.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem