Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 13.05.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

694 kontrole i 120 ujawnionych wykroczeń – podsumowanie akcji „Bezpieczne wakacje”

Pilnowanie porządku, dbając o bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku w mieście, stało się dewizą przyświecającą naszym działaniom już od wielu lat.

W minione wakacje niemal codziennie nasi strażnicy przeprowadzali kontrole miejsc, gdzie gromadzili się mieszkańcy naszego miasta. Sprawdzaliśmy miejsca rekreacji, takie jak parki, skwery, rejony kąpielisk, ścieżki rowerowe i place zabaw. Kontrolowaliśmy również miejsca, w których często dochodzi do zjawisk patologicznych takich jak spożywanie alkoholu, zakłócania spokoju i porządku publicznego, nieobyczajnych wybryków, czy załatwianie potrzeb fizjologicznych.

W tym roku największą uwagę skupiliśmy na miejscach służących rekreacji. Patrole rowerowe pilnowały porządku na najbardziej popularnych ścieżkach rowerowych, zwracając szczególną uwagę na akty dewastacji oraz spożywanie alkoholu w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów.

Prowadziliśmy akcje informacyjno-prewencyjne  jak bezpiecznie korzystać z coraz bardziej popularnych w naszym mieście hulajnóg elektrycznych. Informowaliśmy o obowiązujących przepisach oraz edukowaliśmy użytkowników jak bezpiecznie poruszać się w ruchu miejskim.

Przeprowadziliśmy kontrole placów zabaw. Nasi strażnicy sprawdzali, czy sprzęty zainstalowane na placach zabaw nie stanowią zagrożenia dla bawiących się tam dzieci. Informowaliśmy administratorów tych obiektów o brakach w infrastrukturze.

Kontrole kąpielisk to już nieodzowny punkt na karcie kontroli bezpiecznych wakacji. Nasi strażnicy co roku sprawdzają miejsca, gdzie ucieczki od letniego skwaru szukają mieszkańcy naszego miasta, niejednokrotnie nie patrząc na własne bezpieczeństwo i zażywając kąpieli w miejscach zabronionych.

Podczas tego typu akcji również od wielu lat zwracamy uwagę na osoby i zwierzęta pozostawione w samochodach. Nasi funkcjonariusze sprawdzali parkingi zlokalizowane w pobliżu miejsc rekreacji, a także te znajdujące się przy sklepach wielkopowierzchniowych.

Współpracowaliśmy również z funkcjonariuszami Policji. W wyniku wspólnych działań skontrolowano 17 miejsc, w których bawiła się rybnicka młodzież.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022 r.” strażnicy przeprowadzili łącznie 694 kontrole, w tym:

  1. kąpieliska – 39,
  1. parki i skwery – 193,
  2. place zabaw – 49
  3. inne miejsca (wynikające ze zgłoszeń lub częstotliwości zdarzeń) 413

Strażnicy podczas ww. kontroli ujawnili 120 wykroczeń. 

YouTube player

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem