Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 13.05.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Przełom roku oczami strażników

W miniony piątek dzielnicowy Straży Miejskiej w Rybniku ukarał mandatem karnym w wysokości 500 zł mężczyznę, który spalał płyty meblowe przy ul. B. Chrobrego w Rybniku. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy od anonimowej osoby.

Po zgłoszeniu zarządcy parkingu wielopoziomowego, mieszczącego się przy ul. Hallera w Rybniku, patrol straży miejskiej interweniował w sprawie osób bezdomnych. Mężczyźni zamknęli się w toalecie i nie chcieli jej opuścić. Funkcjonariusze wyprosili mężczyzn z toalety publicznej i zaoferowali pomoc, jednak ci odmówili jej przyjęcia.

Operator monitoringu wizyjnego zauważył dwie osoby, które w bliski sposób chciały się przyjrzeć przedmiotom znajdującym się w stajence bożonarodzeniowej, znajdującej się na Pl. Jana Pawła II. W związku z tym, że osoby te niczego nie uszkodziły, po rozmowie z patrolem, oddaliły się.

Już w pierwszych godzinach nowego roku, po zgłoszeniu operatora monitoringu, patrol straży miejskiej ujął mężczyznę, który szarpał się z ozdobami świątecznymi, próbował zniszczyć witrynę jednego z lokali na ul. Sobieskiego w Rybniku, uderzył przechodnia oraz skradł telefon przechodzącej przez Pl. Wolności osobie. Mężczyzna w związku z czynami, które popełnił, został przekazany Policji.

Mieszkaniec naszego miasta zauważył mężczyznę, który na ul. Dworek wspinał się po balkonie jednego z bloków. Strażnicy, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili, że mężczyzna znajdował się pod znacznym w pływem alkoholu. Niestety rodzina nie chciała przyjąć go pod opiekę, więc mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem