Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Przełom roku oczami strażników

W miniony piątek dzielnicowy Straży Miejskiej w Rybniku ukarał mandatem karnym w wysokości 500 zł mężczyznę, który spalał płyty meblowe przy ul. B. Chrobrego w Rybniku. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy od anonimowej osoby.

Po zgłoszeniu zarządcy parkingu wielopoziomowego, mieszczącego się przy ul. Hallera w Rybniku, patrol straży miejskiej interweniował w sprawie osób bezdomnych. Mężczyźni zamknęli się w toalecie i nie chcieli jej opuścić. Funkcjonariusze wyprosili mężczyzn z toalety publicznej i zaoferowali pomoc, jednak ci odmówili jej przyjęcia.

Operator monitoringu wizyjnego zauważył dwie osoby, które w bliski sposób chciały się przyjrzeć przedmiotom znajdującym się w stajence bożonarodzeniowej, znajdującej się na Pl. Jana Pawła II. W związku z tym, że osoby te niczego nie uszkodziły, po rozmowie z patrolem, oddaliły się.

Już w pierwszych godzinach nowego roku, po zgłoszeniu operatora monitoringu, patrol straży miejskiej ujął mężczyznę, który szarpał się z ozdobami świątecznymi, próbował zniszczyć witrynę jednego z lokali na ul. Sobieskiego w Rybniku, uderzył przechodnia oraz skradł telefon przechodzącej przez Pl. Wolności osobie. Mężczyzna w związku z czynami, które popełnił, został przekazany Policji.

Mieszkaniec naszego miasta zauważył mężczyznę, który na ul. Dworek wspinał się po balkonie jednego z bloków. Strażnicy, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili, że mężczyzna znajdował się pod znacznym w pływem alkoholu. Niestety rodzina nie chciała przyjąć go pod opiekę, więc mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

darmowa pomoc prawna
deklaracja-dostepnosci
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
praca
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem