Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 14.06.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Mglista / Kuźnicka – ktoś odholował 7 samochodów

Z parkingu mieszczącego się na skrzyżowaniu ul. Mglistej z Kuźnicką nieznani mężczyźni odholowali 7 pojazdów. Informacje tę przekazali nam mieszkańcy osiedla.

Samochody były ładowane na lawetę przez dwóch mężczyzn, którzy na tym terenie robili zdjęcia. Pojazdy zostały wywiezione w ciągu kilku dni.

Kierowca lawety wraz z pasażerem, zapytani przez jednego z mieszkańców dlaczego ładują samochód na autolawetę, mieli powołać się na zlecenie, które rzekomo otrzymali z miasta.

Tutaj stanowczo chcemy podkreślić, że nim dojdzie do holowania pojazdu przez Straż Miejską w Rybniku musi zostać spełnionych szereg warunków, min: podczas każdego holowania obecny jest na miejscu umundurowany funkcjonariusz. Zatem niemożliwe jest, by na zlecenie miasta ktokolwiek, bez ostrzeżenia, odholował czyjąś własność, nie wypełniając całej procedury z tym związanej.  

W z związku z powyższym prosimy Państwa o kontakt w przypadku zauważenia osób, które próbują załadowywać samochody z parkingów osiedlowych na lawetę, lub osób, które robią zdjęcia na parkingach.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem