Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku, wspólnie z Miastem Rybnik zorganizował Jubileuszowy Przejazd Rowerowy – jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom 140-lecia Szpitala.
Przejazd miał charakter symboliczny – to „wyjście poza mury” i spotkanie z mieszkańcami w przestrzeni miasta. Chcemy w ten sposób podkreślić, że psychiatria jest blisko ludzi – obecna w ich codziennym życiu, relacjach i lokalnej społeczności – piszą organizatorzy.
Inicjatywa ma również wymiar promujący zdrowy styl życia i aktywność fizyczną jako ważne elementy dobrostanu psychicznego.
Inspiracją dla organizacji przejazdu był pracownik szpitala Sławomir Strzelczyk – asystent zdrowienia oraz znany w Rybniku pasjonat jazdy na rowerze, który swoją postawą i zaangażowaniem pokazuje, jak ważne są aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz wspieranie innych w procesie zdrowienia.
Wydarzenie miało formę spokojnego, rekreacyjnego przejazdu, dostępnego dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Liczy się wspólna obecność, nie tempo.


















