Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 03.06.2026

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Jubileuszowy Przejazd Rowerowy z okazji 140-lecia Szpitala

Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku, wspólnie z Miastem Rybnik zorganizował Jubileuszowy Przejazd Rowerowy – jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom 140-lecia Szpitala.

Przejazd miał charakter symboliczny – to „wyjście poza mury” i spotkanie z mieszkańcami w przestrzeni miasta. Chcemy w ten sposób podkreślić, że psychiatria jest blisko ludzi – obecna w ich codziennym życiu, relacjach i lokalnej społeczności – piszą organizatorzy.

Inicjatywa ma również wymiar promujący zdrowy styl życia i aktywność fizyczną jako ważne elementy dobrostanu psychicznego.

Inspiracją dla organizacji przejazdu był pracownik szpitala Sławomir Strzelczyk – asystent zdrowienia oraz znany w Rybniku pasjonat jazdy na rowerze, który swoją postawą i zaangażowaniem pokazuje, jak ważne są aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz wspieranie innych w procesie zdrowienia.

Wydarzenie miało formę spokojnego, rekreacyjnego przejazdu, dostępnego dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Liczy się wspólna obecność, nie tempo.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem
Przejdź do treści