Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 13.05.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Czy warto znakować swoje rowery? Jak najbardziej TAK

Chcielibyśmy namówić Państwa do znakowania swoich rowerów. Na ścieżki rowerowe naszego miasta z roku na rok wyjeżdża coraz więcej rowerów. Sezon komunijny w pełni, a więc tego typu prezenty to już nasza narodowa tradycja. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych, niech opisana poniżej sytuacja będzie dla Was zachętą.

7 maja zadzwonił do nas mieszkaniec pewnego bloku, który stwierdził, że mieszkający tam mężczyzna, na klatce schodowej, do barierki przypiął rower, który prawdopodobnie nie jest jego własnością. Zaistniało więc prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, gdyż rower był znacznej wartości.

Nasi funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i sprawdzili, czy rower został wcześniej oznakowany. Okazało się, że nie. O sprawie zostali poinformowani również funkcjonariusze policji, którzy sprawdzali czy rower pochodził z kradzieży. Sprawę aktualnie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rybniku.

W odniesieniu do tego typu sytuacji, gdyby prawowity właściciel oznakował swój rower, ten na pewno szybciej by do niego wrócił. Być może, nawet nie został by skradziony, gdyż każdy oznakowany przez nas jednoślad zostaje opatrzony naklejką informacyjną, umiejscowioną w widocznym miejscu na ramie.

Harmonogram znakowania rowerów można znaleźć TUTAJ

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem