Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 13.05.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Czy warto wyprowadzać psa na smyczy? Można w ten sposób wiele zaoszczędzić.

Strażnicy patrolując ul. Reymonta zauważyli swobodnie biegającego psa, który obszczekiwał ludzi znajdujących się w pobliżu. Zwierzę sprawiało wrażenie, jakby nie słuchało swojego właściciela.

Gdy funkcjonariusze poprosili, by mężczyzna zapiął psa na smycz, ten stwierdził, że zawsze go wyprowadza w ten sposób. Strażnicy jednak definitywnie zażądali, by ten schwytał swego pupila. Mężczyzna ewidentnie nie potrafił zapanować nad psem, zwierzę rzucało się na funkcjonariuszy oraz przechodniów, którzy głośno wołali o pomoc.

Ze względu na agresję, którą zwierzę przejawiało w stosunku do strażników, właściciel powiedział, że zaprowadzi psa na teren swojej posesji, gdyż mieszka ok 100 m dalej. Funkcjonariusze przystali na jego propozycję.

Gdy pies znalazł się na posesji, mężczyzna odmówił okazania dokumentu tożsamości oraz dokumentu, z którego wynikało by, że zwierzę zostało poddane obowiązkowym szczepieniom. W związku z tym Strażnicy ujęli mężczyznę, ustalili jego dane osobowe, a następnie ukarali mandatami w łącznej kwocie 1000 zł.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem