Skip to content

TELEFON ALARMOWY 986

Dane na dzień: 07.07.2024 r.

Zgłoszenia
Interwencje
Kontrole posesji

Bezpieczny Maluch 2024

W czwartek, 6 czerwca, odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy dla dzieci na temat znajomości ogólnych zasad bezpieczeństwa – „Bezpieczny Maluch”. Do turnieju przystąpiło pięć drużyn z rybnickich przedszkoli.

Celem projektu organizowanego przez należącą do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Fundację Elektrowni Rybnik było uwrażliwianie dzieci na konieczność zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach dnia codziennego oraz w sytuacjach zagrożenia.

Jednym z celów działalności Fundacji Elektrowni Rybnik jest edukacja oraz ochrona i promocja zdrowia. Projekt „Bezpieczny Maluch” propaguje zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu, na ulicy, czy nad wodą. Ważnym jest uświadomienie dzieciom już od najmłodszych lat, że każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale także innych.Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna i praktyczna, którą w konkursie wykazały się przedszkolaki będzie dobrym fundamentem do właściwych zachowań w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu – mówi Barbara Śmieja, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

W konkursie wzięły udział przedszkola z Rybnika nr: 3, 16, 33, 37 i 47. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury, składające się z przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Ratownictwa Medycznego i Wodnego. Dzieci odpowiadały na pytania, wykonywały różne zadania oraz rozwiązywały zagadki, a publiczność zagrzewała swoich rówieśników do rywalizacji oklaskami i specjalnie przygotowanymi piosenkami. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o potencjalnych zagrożeniach, bezpieczeństwie i odpowiednim zachowaniu w szczególnych sytuacjach. Drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

darmowa pomoc prawna
ekopatrol
itaka
jakosc-powietrza
kamera
prelekcje
rsip
segreguj-odpady
stop18
walka-ze-smogiem