Zgłoś interwencję
Podsumowanie walki z niską emisją podczas sezonu grzewczego
2017-04-19, dodał: Dawid Błatoń
Sezon grzewczy już prawie za nami. Mimo, że wiosna na dobre jeszcze nie dała znać o sobie, to jakość powietrza znacząco się poprawiła. Coraz mniej mieszkańców korzysta już z pieców centralnego ogrzewania, a co za tym idzie regularnie spada liczba zgłoszeń, które otrzymujemy od Państwa w sprawie spalania odpadów.

Chcieli byśmy przedstawić Państwu statystykę za miniony okres grzewczy trwający od 1 listopada 2016 r. do 31 marca 2017r.

W tym czasie nasi funkcjonariusze przeprowadzili 1502 kontrole nieruchomości pod kątem spalania odpadów. Kontrole przeprowadzał zarówno powołany jeszcze w 2016 r. eko – patrol, jak i pozostali strażnicy w ramach wykonywanych obowiązków i posiadanych uprawnień.
» Wiosna za oknem, a buty do pieca
(2017-04-10, dodał: Dawid Błatoń)
» Nie wypalaj traw
(2017-04-05, dodał: Dawid Błatoń)
» Ktoś wyrzucił szczeniaka
(2017-03-28, dodał: Dawid Błatoń)
Znaleziono tablet
2017-04-27, dodał: Dawid Błatoń
Podczas przeprowadzanej interwencji w dniu 12 kwietnia 2017 r., na terenie Dworca ZTZ, mieszczącego się przy ul. Budowlanych w Rybniku, nasi funkcjonariusze znaleźli tablet.
Właściciel zgubionego przedmiotu może go odebrać w naszej komendzie przy ul. Władysława Stanisława Reymonta 54 w Rybniku.
» Uwaga od 1 września 2017 r. zmiany w przepisach!
(2017-04-19, dodał: Dawid Błatoń)
Znakowanie rowerów
2017-03-22, dodał: Dawid Błatoń
Sezon rowerowy rozpoczęty, więc jeśli chcecie Państwo oznakować swoje rowery, to zapraszamy, w każdy czwartek od godz. 16:00 do 18:00 do naszej komendy.
Rowery znakujemy tylko osobom pełnoletnim.
» Eko patrol Straży Miejskiej w Rybniku
(2016-11-16, dodał: Dawid Błatoń)
» Niska emisja
(2016-10-02, dodał: Dawid Błatoń)
Myślał, że nikt go nie widzi. Schował się za jajkiem na środku rynku...
2017-04-24, dodał: Dawid Błatoń
Operator monitoringu zauważył mężczyznę, który załatwiał potrzebę fizjologiczną, prowadząc żywą dyskusję, z siedzącą niedaleko kobietą. Mężczyzna sikał na wielkanocne jajo stojące na środku rynku.
» Piwko w stajence
(2017-02-03, dodał: Dawid Błatoń)
» Łódź żeglarska była nie lada atrakcją
(2016-10-04, dodał: Dawid Błatoń)
Autochodzik w przedszkolu nr 15
2017-04-25, dodał: Dawid Błatoń
» Autochodzik w przedszkolu nr 21
(2017-04-05, dodał: Dawid Błatoń)
» Autochodzik w Przedszkolu nr 42
(2017-03-22, dodał: Dawid Błatoń)

Co słychać w Rybniku?

Rybnik.eu
Budżet obywatelski po raz piąty… nowe zasady
Rozpoczynamy pierwszy etap realizacji piątej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika „Mam pomysł na Rybnik”. Od 1 do 31 maja br. mieszkańcy Rybnika będą mogli zgłaszać swoje pomysły na projekty.
Zamknięcie ronda Lievin
W związku z remontem nawierzchni ronda Lievin (skrzyżowanie ulic Raciborska – Obwiednia Południowa – Budowlanych),  w terminie: od nocy 4/5 maja do 6 maja oraz  od 8 do 13 maja planowane jest zamknięcie centralnej części ronda. Ruch będzie odbywał się po istniejących prawoskrętach.
Magiczna Silesia
Emaliowane garnki, malowane imbryki, ozdobne zastawy…. i wiele innych jeszcze przedmiotów produkowanych niegdyś w Hucie Silesia będzie można już niedługo zobaczyć dzięki Magicznej Silesii, miejscu które przywraca pamięć materialną i niematerialną o dorobku najważniejszego niegdyś zakładu przemysłowego Rybnika. 
Rewitalizacja Rybnika
Intensyfikują się działania podejmowane w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”. Miasto ogłosiło konkurs na wyłonienie animatorów społecznych, którzy będą wspierać mieszkańców dzielnic objętych przedsięwzięciem w realizacji ich pomysłów na swoje otoczenie.
Podpisano umowę na budowę drogi Racibórz – Pszczyna
We wtorek, 25 kwietnia, w Urzędzie Miasta Rybnika podpisana została umowa na budowę drogi „Racibórz - Pszczyna” na odcinku przebiegającym przez Rybnik. Po kilkuletnich przygotowaniach powstanie droga będąca nie tylko obwodnicą Rybnika, ale stanowiąca również ważną alternatywę dla innych dróg tej części regionu.
Akcja szczepienia lisów
Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. W okresie pomiędzy 27 kwietnia a 7 maja br. na terenie całego województwa śląskiego wykładane będą szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów.
Kultura.Rybnik.eu
19 FESTIWAL SZTUKI TEATRALNEJ
Teatr opanuje rybnicki rynek oraz Fundację EDF Polska.
„Grona śmiechu”: weź udział w konkursie
Rybnicka biblioteka zaprasza czytelników do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym powieści internetowej „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?”.
III spotkanie twórców kultury w Rybniku za nami
III Rybnickie Forum Kultury odwiedziło ponad 100 uczestników. Finalna debata trwała aż 2 godziny i w dużej mierze dotyczyła planów budowy sali koncertowej i pawilonu edukacji artystycznej.
Spotkanie podróżnicze z Piotrem Milewskim
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, autorem „Dzienników japońskich” – Piotrem Milewskim.
Konkurs plastyczny "Przytulam, bo lubię"
Industrialne Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym.
"Rybnik. Twórcy kultury". Pierwsza taka publikacja
Podczas III Rybnickiego Forum Kultury odbyła się premiera nowego wydawnictwa prezentującego koloryt lokalnego środowiska artystycznego.
Ilość kontroli posesji

26.04.2017

Liczba zgłoszeń: 33
Liczba interwencji: 33
Liczba kontroli: 17

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

 

 

top-logo.png (5 KB)

 Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

  Segreguj Rybnik

 Ostrzeżenia

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

Rybek z Rybnika

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar