Zgłoś interwencję

Śródmieście

Dzielnicowy: spec. Sławomir Jarząbek
781 986 999
Wyświetlone 1-20 z 145.

Uszkodzili helikopter

2020-06-14, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
W minioną niedzielę, wczesnym rankiem, grupa młodych mężczyzn postanowiła przypomnieć sobie lata swego dzieciństwa i sprawdzić jak to było podczas zabawy na ustawionych na rynku, bujających się urządzeniach na monety.

Na zabawie się nie skończyło. Jeden z mężczyzn uszkodził, znajdujący się przy jednym z lokali helikopter. czytaj »

Trzy osoby przekazane pod opiekę

2018-12-04, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Operator monitoringu zauważył siedzącego na rynku mężczyznę. Osoba ta siedziała na kostce brukowej tuż obok ławki.
Okazało się, że mężczyzna ten był osobą bezdomną. Po interwencji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy, osoba ta została przewieziona do schroniska dla osób bezdomnych w Przegędzy. czytaj »

Wzorowa postawa mieszkańca Rybnika.

2018-05-12, dodał: Robert Gembalczyk Śródmieście
W ubiegłą sobotę dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął zgłoszenie o topiącym się człowieku w Nacynie niedaleko „Kampusu”. Zgłaszający nie był w stanie wyciągnąć mężczyzny dlatego poprosił o pomoc strażników. czytaj »

Amatorzy świątecznych ozdób

2016-12-10, dodał: Robert Gembalczyk Śródmieście
Jak co roku ozdoby świąteczne znajdujące się na płycie Rynku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem w szczególności wśród osób, które zakosztowały „świątecznego grzańca”. czytaj »

Nie spalano śmieci, zapaliła się sadza w kominie

2016-11-16, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o silnym zadymieniu ul. Sobieskiego w Rybniku. Gęsty dym wydobywał się z komina jednej z kamienic. czytaj »

Czujne oko kamery i amatorzy porannego piwa

2016-07-22, dodał: Robert Gembalczyk Śródmieście
W dniu 22 lipca 2016 r. w godzinach porannych monitoring zauważył mężczyznę i kobietę, którzy zabrali keg z ogródka piwnego mieszczącego się na Rynku. czytaj »

XVII Targi Pracy

2016-04-13, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Podziękowanie za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom XVII Targów Pracy. czytaj »

Strażnicy ujęli sprawcę kradzieży kwiatów

2016-04-05, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Strażnicy wylegitymowali dwóch mężczyzn niosących wiązanki kwiatów na ul. Korfantego. Mężczyźni byli znani funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji więc strażnicy domyślili się, że kwiaty mogą pochodzić z kradzieży. czytaj »

Zażył dopalacze i popił je alkoholem

2016-04-04, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Po godzinie 16;00 patrol straży miejskiej interweniował w Śródmieściu, gdzie 2 osoby spożywały alkohol. Zauważył to operator monitoringu, który powiadomił dyżurnego o zaistniałej sytuacji. czytaj »

Nie miał prawa jazdy, okazało się, że był poszukiwany.

2016-02-29, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Mieszkaniec Rybnika został przekazany w ręce policjantów, po tym jak nie zastosował się do znaku „zakaz zatrzymywania się”. Okazało się, że był poszukiwany. czytaj »

Prelekcje w przedszkolu nr 2 w Rybniku

2016-02-23, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
czytaj »

Operator monitoringu pomógł w zatrzymaniu sprawców kradzieży

2016-02-23, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Dzięki pomocy operatora monitoringu funkcjonariusze policji zatrzymali złodzieja, który ukradł klocki z jednego ze sklepów przy ul. Raciborskiej.

czytaj »

Niszczyli klomby na deptaku

2015-08-01, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Strażnicy ujęli sprawców niszczenia roślinności na ul. Powstańców Śląskich w Rybniku. W sobotni poranek około godziny 5, operator monitoringu zauważył grupę osób, która zmierzając deptakiem w kierunku Bazyliki, niszczyła kompozycje z roślin ozdobnych w Śródmieściu.
czytaj »

Strażnicy interweniowali w sprawie dziecka pozostawionego w samochodzie bez opieki.

2015-07-27, dodał: Adam Jurasiński Śródmieście
W poniedziałek, strażnicy pełniący służbę w rejonie centrum zostali zaalarmowani przez kobietę pracującą na parkingu przy ul. Dworcowej. Na tymże parkingu zaparkowany był pojazd, w którym to, od dłuższego czasu miało przebywać zamknięte dziecko wraz z dwoma psami rasy York. Kobieta wskazała pojazd przybyłemu na miejsce patrolowi. Samochód był zamknięty na klucz, a tylna szyba była lekko uchylona. Wysoka temperatura panująca wewnątrz pojazdu powodowała, że dziecko obficie się pociło. Chłopczyk ponadto był stosunkowo grubo ubrany - miał na sobie kurtkę i sweter. Interweniująca strażniczka włożyła rękę w wąską szczelinę uchylonego okna i zapierając się, opuściła szybę na tyle, by zapewnić dziecku większy dopływ świeżego powietrza. Chłopiec był wycieńczony. Funkcjonariusze napoili dziecko oraz pomogli mu zdjąć część ubrań a przede wszystkim wyswobodzić się z pasów bezpieczeństwa, których chłopiec sam nie potrafił odpiąć.

czytaj »

Pies w rozgrzanym samochodzie

2015-07-22, dodał: Adam Jurasiński Śródmieście
Strażnicy interweniowali wczoraj w sprawie psa pozostawionego w samochodzie, gdy temperatura na zewnątrz przekraczała 30°C. Zaniepokojony mieszkaniec miasta, który usłyszał wyjącego czworonoga wewnątrz pojazdu, natychmiast powiadomił o tej sytuacji strażników. Gdy ci przybyli na miejsce zastali zamkniętego w samochodzie, dyszącego z ciepła psa rasy mieszanej.

czytaj »

Orzeźwiająca kąpiel w Nacynie

2015-06-07, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
W minioną niedzielę około godz. 6 nad ranem strażnicy interweniowali w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy postanowili wykąpać się w rzece Nacyna. Całą sytuację zauważył operator monitoringu, który zwrócił uwagę na stojącego z ubraniami w ręku mężczyznę. Osoba ta stała na moście na ul. Raciborskiej i spoglądała w nurt rzeki. W chwilę później z rzeki wyszło dwóch nagich mężczyzn, którzy jak gdyby nigdy nic zaczęli się ubierać.
czytaj »

Na ul. Chrobrego płonął samochód.

2015-03-16, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Strażnik pełniący służbę w urzędzie miasta został powiadomiony przez przypadkowego przechodnia, że z zaparkowanego przed urzędem samochodu wydobywa się dym. Gdy funkcjonariusz podszedł do pojazdu, zauważył stróżkę dymu wydobywająca się spod maski. W tej samej chwili na miejscu zjawił się właściciel samochodu, który oświadczył, że prawdopodobnie zagotowała się woda w układzie chłodzenia, gdyż jak stwierdził bardzo się spieszył.
Biorąc pod uwagę, że mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej strażnik przygotował gaśnicę proszkową będącą na wyposażeniu budynku.
czytaj »

Starsza kobieta wyszła przez okno i chodziła po zaśnieżonym dachu

2015-01-26, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Do patrolu straży miejskiej znajdującego się na ul. Kościelnej podszedł mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że na ul. Raciborskiej po ośnieżonym dachu chodzi starsza kobieta.
Strażnicy potwierdzili informację przekazaną przez przechodnia. Dowiadując się od mieszkańców bloku gdzie mieszka kobieta, wbiegli do mieszkania. Jeden ze strażników chwycił spacerującą po niezabezpieczonym dachu kobietę i wniósł ją do środka.
czytaj »

Wpadł na kradzieży stringów

2014-06-12, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście

Na ul. 3 Maja do pieszego partolu straży miejskiej podbiegła kierowniczka jednego ze sklepów odzieżowych oznajmiając, że w stronę ul. Szafranka uciekał złodziej. Mężczyzna miał ukraść z dwóch sklepów koszulkę oraz bieliznę damską.
Gdy strażnicy przybiegli we wskazane przez kobietę miejsce sprawcę kradzieży trzymał ochroniarz znajdującego się w pobliżu centrum handlowego.

czytaj »

Strażnicy ujęli poszukiwanego przez Policję sprawcę włamania

2014-05-19, dodał: Dawid Błatoń Śródmieście
Strażnicy ujęli mężczyznę, który wybił szybę w jednej z rybnickich kawiarni. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę.
Około godz. 9:00 patrol straży miejskiej został wezwany na ul. Rudzką, gdzie zdaniem osoby zgłaszającej miał przebywać mężczyzna z zakrwawioną ręką. Osoba ta próbowała wejść do budynków Kampusu, jednak drzwi wejściowe były zamknięte.
Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać w kierunku ul. Rudzkiej, a następnie w stronę ul. Kotucza przez plac budowy, w pobliżu rzeki Nacyna.
Strażnicy obezwładnili mężczyznę, który nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy. Na pytanie dlaczego ucieka, mężczyzna nie przebierając w słowach powiedział, co myśli na temat funkcjonariuszy, którzy go schwytali.
czytaj »
Ilość kontroli posesji

20-22.11.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 54
Ujawnione wykroczenia: 44
Liczba kontroli: 36

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar