Zgłoś interwencję

Maroko-Nowiny

Dzielnicowy: spec. Magdalena Kolarczyk
781 986 001
Wyświetlone 1-20 z 41.

Mieszkańcy Rybnika pomogli 32 latkowi

2017-01-12, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny straży miejskiej odebrał wczoraj (11.01.2017 r. ) o godzinie 22:00 nietypowe zgłoszenie od mieszkańca dzielnicy Maroko-Nowiny, który poprosił o pomoc w przewiezieniu bezdomnego mężczyzny do schroniska. Nie było by w tym zgłoszeniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że małżeństwo zaprosiło mężczyznę do swojego domu i poczęstowało kolacją. czytaj »

Strażnicy znaleźli w piecu baterię

2016-11-29, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W minioną sobotę strażnicy ukarali mężczyznę, który w piecu centralnego ogrzewania spalał odpady. Funkcjonariousze w popiele znaleźli min baterię oraz fragmenty drutu stalowego. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy od anonimowej osoby, a kontrola przeprowadzona na terenie nieruchomości mieszczącej się w dzielnicy Maroko Nowiny wykazała jeszcze, że właściciel nie prowadził selektywnej zbiórki odpadów. czytaj »

Wybieg dla psów już otwarty

2016-11-06, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W minioną niedzielę przy ul. Góreckiego w dzielnicy Maroko Nowiny odbyło się uroczyste otwarcie wybiegu dla psów. Jest to jeden z niewielu zalesionych obiektów w Polsce i pierwszy w naszym mieście. czytaj »

Strażnicy udzielili pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie

2016-07-22, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przewrócił się w swoim mieszkaniu i potrzebuje pomocy.

Na miejsce udał się patrol, a dyżurny powiadomił o przyjęciu tego zgłoszenia pogotowie ratunkowe. czytaj »

Pies pogryzł dziecko

2016-06-27, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W dniu 27 czerwca 2016 r. dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku otrzymał zgłoszenie mieszkanki dzielnicy Maroko-Nowiny dotyczące pogryzienia jej dziecka przez psa. czytaj »

Z parkingu przy ul. Budowlanych odholowano wrak pojazdu

2016-05-06, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Z parkingu znajdującego się przy ul. Budowlanych został usunięty samochód osobowy, noszący znamiona wraku. Zielone Renault Kangoo zajmowało od dłuższego czasu miejsce parkingowe. W kołach brakowało powietrza, a pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. czytaj »

Nieznani sprawcy podpalili kosz na śmieci

2014-04-29, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy, którzy pełnili służbę nocną z 28 na 29 kwietniana terenie miasta Rybnika, ugasili kosz na śmieci, znajdujący się na ul. Orzepowickiej. Zgłoszenie o zakłócaniu ciszy, spokoju i porządku publicznego oraz o próbie podpalenia śmieci otrzymaliśmy z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.
czytaj »

Tłumaczyli, że znaleźli złom przy sklepie

2014-03-17, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy odnaleźli mężczyzn, wieźli kratę okienną, bedącą zabezpieczeniem przed włamaniem się do budynku przy ul. Budowlanych.
Informację o dwóch mężczyznach wiozących złom przekazała funkcjonariuszom anonimowa osoba.
czytaj »

Na ul. Św. Józefa mieszkaniec Rybnika wypatrzył legwana

2013-10-14, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy potwierdzili informację, którą otrzymaliśmy około godz. 17:00 w minioną niedzielę z PCZK (Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego). Na terenie działki zlokalizowanej przy bloku na ul. Św. Józefa znajdował się legwan. Zwierzę siedziało na drzewie, a wypatrzył je mieszkaniec bloku ze swojego balkonu.
czytaj »

Na szczęście nie doszło do tragedii

2013-07-05, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął zgłoszenie mieszkańca dzielnicy Maroko Nowiny, który powiadomił funkcjonariuszy o przewróconej huśtawce na placu zabaw przy ul. Wandy. Zdaniem świadków oraz osoby zgłaszającej huśtawka przewróciła się, gdy bawiły się na niej dzieci. Złamaniu uległy dwie podpory utrzymujące urządzenie.
czytaj »

Latem też palimy w piecach

2013-06-23, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy z Rybnika odebrali w miniony weekend aż 11 zgłoszeń dotyczących spalania nieczystości w piecach centralnego ogrzewania oraz odpadów roślinnych na terenach prywatnych posesji. Najwięcej sygnałów dotarło do nas od mieszkańców osiedla Maroko-Nowiny, gdzie mieszkańcy wskazywali na wydobywający się dym z kominów domów jednorodzinnych.
czytaj »

Mógł zabić przypadkowego przechodnia

2013-06-07, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Już od wczesnych godzin rannych, w miniony wtorek, mieszkaniec ul. Chabrowej postanowił dać się we znaki swoim sąsiadom. Dewastując blok mieszkalny, mężczyzna raczył się alkoholem na klatce schodowej.
czytaj »

Dwa znalezione w lesie szczeniaki wychowują się pod wspólnym dachem

2012-12-20, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Szczeniaki odnalezione w lesie przez mieszkańca Rybnika mają się dobrze. Mimo, że wymagały opieki weterynarza, nowi właściciele nie żałują, że je przygarnęli.
Przypomnijmy, cztery szczeniaki, które ktoś wyrzucił w radziejowskim lesie trafiły pod opiekę osób, którym nie był obojetny los zwierząt.
czytaj »

Sprzątanie po swoim psie nie hańbi - druga odsłona akcji

2012-11-26, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W miniony poniedziałek strażnicy kontrolowali, czy mieszkańcy dzielnicy Maroko Nowiny wywiązują się z obowiązków, które na nich spoczywają. Rozdaliśmy 90 torebek na psie nieczystości, a funkcjonariusze wylegitymowali 5 osób, które prowadziły psa bez smyczy oraz nie udokumentowały aktualnych szczepień zwierzęcia.
czytaj »

Pies - ostatni lokator

2012-08-28, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął zgłoszenie mieszkańca miasta, który poinformował o psie zamkniętym w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w dzielnicy Maroko Nowiny. Strażnicy udali się we wskazane miejsce i odnaleźli zwierzę.
czytaj »

Niewybuchy na Raciborskiej

2012-05-18, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy z Rybnika zabezpieczali miejsce, w którym odnaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Sytuacja miała miejsce na remontowanym odcinku ul. Raciborskiej, gdzie robotnicy podczas prac związanych z przebudową drogi nr 935 odnaleźli groźny przedmiot.
czytaj »

Strażnicy doprowadzili do usunięcia "wraku"

2010-07-27, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Straż Miejska zakończyła czynności wyjaśniające prowadzące do usunięcia zaparkowanego na poboczu u zbiegu ulic Raciborskiej i Granicznej pojazdu marki Citroen. Samochód miał uszkodzoną przednią szybę, zamiast szyby bocznej od strony kierowcy wsunięta była drewniana płyta, a w kołach brakowało powietrza. Gdyby nie zamieszczona na dachu reklama, byłby niemal książkowym przykładem samochodu porzuconego, spełniającego wszystkie kryteria wraku.
czytaj »

Mimo apelu, wciąż sypią ziarno

2010-07-11, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Piszą do Nas wzburzeni mieszkańcy budynku przy ul. Św. Józefa, którzy oburzeni faktem dokarmiania gołębi w pobliżu swego bloku, zwracają się o pomoc w nurtującej ich sprawie.

Jak już pisaliśmy artykule pod tytułem: „Nie dokarmiajcie gołębi", ptaki te nie tylko stają się źródłem roznoszenia chorób, lecz zanieczyszczając odchodami elewacje budynków, niszczą je.

czytaj »

Konar wylądował na płocie

2010-06-25, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Do dyżurnego Straży Miejskiej w Rybniku zatelefonował właściciel jednej z posesji na którą spadł złamany konar starej wierzby. Właściciel uszkodzonego płotu prosił o interwencję z obawy przed pozostałymi drzewami, które zarastają sąsiadującą działkę.
czytaj »

Parking dla "... kaleków..."

2010-02-23, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Tak brzmiał wulgarny napis umieszczony na jednej z tabliczek na ścianie marketu, znajdującego się na ul. Zebrzydowickiej. Miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oznaczone przez administratora budynku, stało się przedmiotem kiepskiego żartu, jaki ktoś zafundował mieszkańcom dzielnicy Maroko-Nowiny.
czytaj »
Ilość kontroli posesji

15.10.2018  

Liczba zgłoszeń: 29
Ujawnione wykroczenia: 16
Liczba kontroli: 9

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

Tematyka prelekcji 
 prel.jpg (104 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

  Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 

Bezpłatna pomoc prawna

RODO

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

Rybek z Rybnika

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar