Zgłoś interwencję

Maroko-Nowiny

Dzielnicowy: apl. Małgorzata Kula
781 986 001
Wyświetlone 1-20 z 44.

Owczarek czeka na swojego właściciela - aktualizacja

2018-12-07, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dziś rano do dyżurnego Straży Miejskiej w Rybniku zadzwoniła przerażona kobieta, która twierdziła, że została zaatakowana przez wielkiego psa.

Mieszkanka naszego miasta wyszła z psem na spacer i miała zostać zaatakowana przez wilczura w dzielnicy Maroko Nowiny.

Na miejsce został niezwłocznie wysłany patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zlokalizowali owczarka w rejonie stawów hodowlanych, w pobliżu ul. Krzywej, w tamtejszym lesie. czytaj »

Wyziębiony mężczyzna leżał przy śmietniku. Przypadkowy przechodzień powiadomił straż miejską.

2018-11-27, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W miniony poniedziałek anonimowa osoba powiadomiła dyżurnego straży miejskiej o leżącym na ul. Chabrowej, przy śmietniku mężczyźnie. Patrol, który przyjechał na miejsce udzielił niezbędnej pomocy wyziębionemu mężczyźnie i wezwał pogotowie ratunkowe. Osoba ta znajdowała się pod silnym wpływem alkoholu. czytaj »

Leżący na skwerze mężczyzna odmówił przyjęcia pomocy.

2018-11-14, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Do dyżurnego Straży Miejskiej w Rybniku zadzwoniła anonimowa osoba, która przechodząc ul. Floriańską zauważyła leżącego na skwerze mężczyznę.

Strażnicy, którzy przyjechali na miejsce, nie mogli początkowo nawiązać kontaktu z leżącym człowiekiem. Funkcjonariusze sprawdzili czy mężczyzna oddycha i czy wyczuwalny jest puls, a następnie powiadomili pogotowie ratunkowe czytaj »

Mieszkańcy Rybnika pomogli 32 latkowi

2017-01-12, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny straży miejskiej odebrał wczoraj (11.01.2017 r. ) o godzinie 22:00 nietypowe zgłoszenie od mieszkańca dzielnicy Maroko-Nowiny, który poprosił o pomoc w przewiezieniu bezdomnego mężczyzny do schroniska. Nie było by w tym zgłoszeniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że małżeństwo zaprosiło mężczyznę do swojego domu i poczęstowało kolacją. czytaj »

Strażnicy znaleźli w piecu baterię

2016-11-29, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W minioną sobotę strażnicy ukarali mężczyznę, który w piecu centralnego ogrzewania spalał odpady. Funkcjonariousze w popiele znaleźli min baterię oraz fragmenty drutu stalowego. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy od anonimowej osoby, a kontrola przeprowadzona na terenie nieruchomości mieszczącej się w dzielnicy Maroko Nowiny wykazała jeszcze, że właściciel nie prowadził selektywnej zbiórki odpadów. czytaj »

Wybieg dla psów już otwarty

2016-11-06, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W minioną niedzielę przy ul. Góreckiego w dzielnicy Maroko Nowiny odbyło się uroczyste otwarcie wybiegu dla psów. Jest to jeden z niewielu zalesionych obiektów w Polsce i pierwszy w naszym mieście. czytaj »

Strażnicy udzielili pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie

2016-07-22, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przewrócił się w swoim mieszkaniu i potrzebuje pomocy.

Na miejsce udał się patrol, a dyżurny powiadomił o przyjęciu tego zgłoszenia pogotowie ratunkowe. czytaj »

Pies pogryzł dziecko

2016-06-27, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W dniu 27 czerwca 2016 r. dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku otrzymał zgłoszenie mieszkanki dzielnicy Maroko-Nowiny dotyczące pogryzienia jej dziecka przez psa. czytaj »

Z parkingu przy ul. Budowlanych odholowano wrak pojazdu

2016-05-06, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Z parkingu znajdującego się przy ul. Budowlanych został usunięty samochód osobowy, noszący znamiona wraku. Zielone Renault Kangoo zajmowało od dłuższego czasu miejsce parkingowe. W kołach brakowało powietrza, a pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. czytaj »

Nieznani sprawcy podpalili kosz na śmieci

2014-04-29, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy, którzy pełnili służbę nocną z 28 na 29 kwietniana terenie miasta Rybnika, ugasili kosz na śmieci, znajdujący się na ul. Orzepowickiej. Zgłoszenie o zakłócaniu ciszy, spokoju i porządku publicznego oraz o próbie podpalenia śmieci otrzymaliśmy z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.
czytaj »

Tłumaczyli, że znaleźli złom przy sklepie

2014-03-17, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy odnaleźli mężczyzn, wieźli kratę okienną, bedącą zabezpieczeniem przed włamaniem się do budynku przy ul. Budowlanych.
Informację o dwóch mężczyznach wiozących złom przekazała funkcjonariuszom anonimowa osoba.
czytaj »

Na ul. Św. Józefa mieszkaniec Rybnika wypatrzył legwana

2013-10-14, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy potwierdzili informację, którą otrzymaliśmy około godz. 17:00 w minioną niedzielę z PCZK (Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego). Na terenie działki zlokalizowanej przy bloku na ul. Św. Józefa znajdował się legwan. Zwierzę siedziało na drzewie, a wypatrzył je mieszkaniec bloku ze swojego balkonu.
czytaj »

Na szczęście nie doszło do tragedii

2013-07-05, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął zgłoszenie mieszkańca dzielnicy Maroko Nowiny, który powiadomił funkcjonariuszy o przewróconej huśtawce na placu zabaw przy ul. Wandy. Zdaniem świadków oraz osoby zgłaszającej huśtawka przewróciła się, gdy bawiły się na niej dzieci. Złamaniu uległy dwie podpory utrzymujące urządzenie.
czytaj »

Latem też palimy w piecach

2013-06-23, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy z Rybnika odebrali w miniony weekend aż 11 zgłoszeń dotyczących spalania nieczystości w piecach centralnego ogrzewania oraz odpadów roślinnych na terenach prywatnych posesji. Najwięcej sygnałów dotarło do nas od mieszkańców osiedla Maroko-Nowiny, gdzie mieszkańcy wskazywali na wydobywający się dym z kominów domów jednorodzinnych.
czytaj »

Mógł zabić przypadkowego przechodnia

2013-06-07, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Już od wczesnych godzin rannych, w miniony wtorek, mieszkaniec ul. Chabrowej postanowił dać się we znaki swoim sąsiadom. Dewastując blok mieszkalny, mężczyzna raczył się alkoholem na klatce schodowej.
czytaj »

Dwa znalezione w lesie szczeniaki wychowują się pod wspólnym dachem

2012-12-20, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Szczeniaki odnalezione w lesie przez mieszkańca Rybnika mają się dobrze. Mimo, że wymagały opieki weterynarza, nowi właściciele nie żałują, że je przygarnęli.
Przypomnijmy, cztery szczeniaki, które ktoś wyrzucił w radziejowskim lesie trafiły pod opiekę osób, którym nie był obojetny los zwierząt.
czytaj »

Sprzątanie po swoim psie nie hańbi - druga odsłona akcji

2012-11-26, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
W miniony poniedziałek strażnicy kontrolowali, czy mieszkańcy dzielnicy Maroko Nowiny wywiązują się z obowiązków, które na nich spoczywają. Rozdaliśmy 90 torebek na psie nieczystości, a funkcjonariusze wylegitymowali 5 osób, które prowadziły psa bez smyczy oraz nie udokumentowały aktualnych szczepień zwierzęcia.
czytaj »

Pies - ostatni lokator

2012-08-28, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął zgłoszenie mieszkańca miasta, który poinformował o psie zamkniętym w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w dzielnicy Maroko Nowiny. Strażnicy udali się we wskazane miejsce i odnaleźli zwierzę.
czytaj »

Niewybuchy na Raciborskiej

2012-05-18, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Strażnicy z Rybnika zabezpieczali miejsce, w którym odnaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Sytuacja miała miejsce na remontowanym odcinku ul. Raciborskiej, gdzie robotnicy podczas prac związanych z przebudową drogi nr 935 odnaleźli groźny przedmiot.
czytaj »

Strażnicy doprowadzili do usunięcia "wraku"

2010-07-27, dodał: Dawid Błatoń Maroko-Nowiny
Straż Miejska zakończyła czynności wyjaśniające prowadzące do usunięcia zaparkowanego na poboczu u zbiegu ulic Raciborskiej i Granicznej pojazdu marki Citroen. Samochód miał uszkodzoną przednią szybę, zamiast szyby bocznej od strony kierowcy wsunięta była drewniana płyta, a w kołach brakowało powietrza. Gdyby nie zamieszczona na dachu reklama, byłby niemal książkowym przykładem samochodu porzuconego, spełniającego wszystkie kryteria wraku.
czytaj »
Ilość kontroli posesji

20-22.11.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 54
Ujawnione wykroczenia: 44
Liczba kontroli: 36

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar