Zgłoś interwencję

Aktualności

Wyświetlone 1-20 z 2 637.

Strażnicy uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy pod wpływem narkotyków

2021-10-04, dodał: Dawid Błatoń
W minioną niedzielę, około północy, patrol straży miejskiej zauważył jadącą w kierunku Pl. Wolności uszkodzoną Hondę Civic. Uszkodzenia pojazdu były na tyle duże, że funkcjonariusze postanowili pojechać za pojazdem. Początkowo kierowca sygnalizował chęć skrętu w ul. Szafranka, jednak gdy zauważył jadący za nim radiowóz zrezygnował z tego manewru.
Widząc uszkodzenia pojazdu, zagrożenie jakie powodował dla innych uczestników ruchu oraz uzasadnione podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu, strażnicy zasugerowali kierowcy, by zjechał na najbliższy parking. czytaj »

Na Rynku znaleziono portfel

2021-09-14, dodał: Dawid Błatoń
W miniony poniedziałek patrol straży miejskiej znalazł na Rynku portfel z zawartością pieniężną.
Osobę, która zgubiła taki przedmiot zapraszamy po odbiór do naszej komendy, na ul. Władysława Stanisława Reymonta 54.
czytaj »

Przestraszeni mieszkańcy zadzwonili, bo na klatce schodowej w Niedobczycach biegał groźny pies.

2021-09-03, dodał: Dawid Błatoń Niedobczyce
Zgłoszenie o przybywającym na klatce schodowej agresywnym psie, dyżurny straży miejskiej przyjął od anonimowej osoby. Pies miał uniemożliwiać przejście przez schody pozostałym mieszkańcom bloku.

Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, na klatce schodowej usłyszeli szczekanie psa. Bliscy sąsiedzi właściciela zajęli się zwierzęciem, gdyż pies znał ich i nie reagował agresywnie na ich widok.

Właściciel spał, tak głęboko, że nie można było go dobudzić. Pies w tym czasie wyszedł na klatkę schodową. czytaj »

"Twoja krew, moje życie" - podsumowanie akcji

2021-07-06, dodał: Dawid Błatoń
Po raz pierwszy w historii Straży Miejskiej w Rybniku, na terenie naszej komendy oddano tyle krwi. Zorganizowana pod hasłem „Twoja krew, moje życie” akcja oddawania krwi, pozwoliła zebrać w niespełna 4 godziny 17,1 litra krwi.
Serdeczne podziękowania należą się osobom, które regularnie biorą udział w tego typu inicjatywach, ale przede wszystkim tym, którzy krew oddali po raz pierwszy.
Dziś krew oddało 38 osób. czytaj »

Operator monitoringu odnalazł dzieci.

2021-07-05, dodał: Dawid Błatoń
Informację o dwóch chłopcach w wieku 9 lat, którzy oddalili się z miejsca zamieszkania bez wiedzy opiekunów otrzymaliśmy od dyżurnego Policji. Zgłoszenie wpłynęło w miniony poniedziałek około godziny 17:00.
Operatorzy niezwłocznie zaczęli przeglądać obszar miasta, który został objęty siecią monitoringu wizyjnego. Chłopców odnaleziono na ul Jankowickiej w pobliżu Urzędu Pracy. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej.
czytaj »

Twoja krew, moje życie - oddając krew ratujesz życie

2021-06-27, dodał: Dawid Błatoń
Już dziś pragniemy zachęcić Państwa do udziału w akcji oddawania krwi, która rozpocznie się 6 lipca 2021 r. i będzie trwała w godzinach od 9:00 do 13:00.
Na terenie naszej komendy, mieszczącej się przy ul. Władysława Stanisława Reymonta 54. będzie czekał na Państwa zespół z RCKiK gotowy do działania.
Każdy krwiodawca będzie mógł liczyć na przeprowadzenie dodatkowych i bezpłatnych badań w kierunku wykrycia markerów nowotworowych:
CA 125 u kobiet i PSA u mężczyzn.
Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów. czytaj »

W Śródmieściu spalał resztki papy

2021-06-19, dodał: Dawid Błatoń
W minioną sobotę dyżurny Straży miejskiej w Rybniku otrzymał zgłoszenie o spalaniu odpadów na ul. Poloka w Rybniku.

Niby zwyczajne zgłoszenie, jednak to co zobaczyli strażnicy przeszło ich najśmielsze oczekiwania. czytaj »

Kacza rodzina chciała przejść przez drogę.

2021-06-14, dodał: Dawid Błatoń
Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął zgłoszenie mieszkańca naszego miasta, który twierdził, że w pobliżu ul. Żużlowej, kaczka próbuje przeprowadzić swe młode przez drogę, jednak z uwagi na ruch pojazdów jest to dla ptaków bardzo niebezpieczne.

Na miejsce został wysłany Eko-patrol. Funkcjonariusze pomogli przedostać się kaczkom w bezpieczne miejsce, z którego mogły swobodnie poczłapać w stronę znajdującego się niedaleko stawu. czytaj »

Strażnicy udaremnili próbę samobójczą

2021-06-02, dodał: Dawid Błatoń
Dziś w godzinach przedpołudniowych dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku odebrał zgłoszenie anonimowej osoby, która twierdziła, że na terenie skweru na rondzie „Kamyczek”, zakrapiany alkoholem piknik urządzili sobie jego stali bywalcy - osoby bezdomne.

Na miejscu pojawił się patrol, który wylegitymował sprawców wykroczeń. Po chwili jeden z funkcjonariuszy zauważył osobę bezdomną, która zawiesiła sznur na gałęzi drzewa i oplatała nim szyję. czytaj »

Miniony weekend obfitował w zgłoszenia związane z nocnym imprezowaniem.

2021-05-31, dodał: Dawid Błatoń
Po zgłoszeniu operatora monitoringu, patrol straży miejskiej interweniował na terenie skweru im. Henryka Wieniawskiego w Rybniku. Właśnie tam grupa osób wspinała się na pomnik braci Szafranków i zrywała tulipany ze znajdującego się tuż obok skweru.

Strażnicy ujęli 3 osoby nieletnie, które zostały przekazane patrolowi policji.

Wśród imprezowiczów znajdowała się również osoba, która będąc pod silnym wpływem alkoholu podczas podejmowanej interwencji, stawała się coraz bardziej agresywna i swym zachowaniem stwarzała dla samej siebie duże niebezpieczeństwo, więc została odwieziona do izby wytrzeźwień.

W miniony weekend operatorzy monitoringu przekazali patrolom do realizacji aż 19 zgłoszeń. Dotyczyły one przede wszystkim: spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakłócania ciszy, spokoju i porządku publicznego, zaśmiecania lub zanieczyszczania miejsc publicznych oraz osób nietrzeźwych. czytaj »

Królik czeka na swojego właściciela w schronisku. - aktualizacja 25.05.2021 r.

2021-05-22, dodał: Dawid Błatoń
Królik został już odebrany przez właścicieli ze schroniska.
Jak tłumaczyli, zwierzę uciekło dzieciom z okolicy ul. Małachowskiego. czytaj »

"Ja tylko na chwilę" - aktualizacja 10.05.2021r.

2021-05-10, dodał: Dawid Błatoń
Dziś po raz kolejny przedstawiamy Państwu dokonania naszych kierowców, zgodnie z prowadzoną akcją: "Ja tylko na chwilę".
Jak parkowali w minionym tygodniu kierowcy w naszym mieście? Zobaczcie sami. czytaj »

"Ja tylko na chwilę" - aktualizacja 19.04.2021r.

2021-04-20, dodał: Dawid Błatoń
Dziś po raz kolejny przedstawiamy Państwu dokonania naszych kierowców, zgodnie z prowadzoną akcją: "Ja tylko na chwilę".
Jak parkowali w minionym tygodniu kierowcy w naszym mieście? Zobaczcie sami. czytaj »

Dzikie zwierzęta - jak się zachować i gdzie dzwonić?

2021-04-07, dodał: Dawid Błatoń
Co robić, gdy spotkamy na swojej drodze czy posesji dzika, sarnę czy inne dzikie zwierzę lub jego młode? Warto wiedzieć jak się zachować, by nie zrobić zwierzęciu krzywdy. czytaj »

PRAWIE 5 MLN ZŁ NA BUDŻET OBYWATELSKI 2022

2021-04-07, dodał: Dawid Błatoń
Rusza dziewiąta edycja budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2022 rok. Zgodnie z Zarządzeniem 98/2021 Prezydenta Miasta Rybnika z dnia 4 marca 2021 r. nabór wniosków potrwa od 1 do 31 maja br. Pula środków przeznaczona na projekty obywatelskie wynosi 4 mln 830 tys. z czego 1 mln 395 tys. na projekty lokalne (dzielnicowe) oraz 3 mln 435 tys. na projekty ogólnomiejskie. czytaj »

Święta minęły spokojnie.

2021-04-06, dodał: Dawid Błatoń
Nasi funkcjonariusze nie odnotowali żadnego incydentu związanego z hucznym obchodzeniem tradycji śmigusa-dyngusa. Jednak jak co roku pojawiały się zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu, zakłócania ciszy, spokoju i porządku publicznego czy te związane z osobami nietrzeźwymi. czytaj »

Praca

2021-03-23, dodał: Dawid Błatoń
Straż Miejska w Rybniku ogłasza nabór na wolne stanowiska urzędnicze: aplikanta lub młodszego strażnika.
Jeśli jesteś energiczny i potrafisz współpracować w zespole - przyłącz się do Nas.
Oferujemy ciekawą, niebanalną pracę, dającą możliwość rozwoju interpersonalnego oraz zawodowego. Jeśli jesteś osobą ambitną i lubisz kontakty z ludźmi, ta praca czeka właśnie na Ciebie.
Dokumenty można składać do 18 lipca 2021 r., w siedzibie Straży Miejskiej w Rybniku przy ul. Władysława Stanisława Reymonta 54.

czytaj »

Runęła ściana kamienicy na ul. Sobieskiego

2021-03-22, dodał: Dawid Błatoń
czytaj »

Złapali spłoszonego konia

2021-03-03, dodał: Dawid Błatoń
W miniony poniedziałek dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku odebrał zgłoszenie od mieszkańca Rybnika, który widział konia w rejonie ul. Książenickiej. Jak twierdził, zwierzę mogło uciec ze stajni znajdującej się niedaleko Grzybówki. czytaj »

"Ja tylko na chwilę" - aktualizacja 03.03.2021r.

2021-03-03, dodał: Dawid Błatoń
Dziś po raz kolejny przedstawiamy Państwu dokonania naszych kierowców, zgodnie z prowadzoną akcją: "Ja tylko na chwilę".
Jak parkowali w minionym tygodniu kierowcy w naszym mieście? Zobaczcie sami.
czytaj »
Ilość kontroli posesji

19-21.11.2021r.  

Liczba zgłoszeń:78
Ujawnione wykroczenia: 47
Liczba kontroli: 60

 

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

gus.jpg (8 KB)

    Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar