Zgłoś interwencję

Aktualności

Wyświetlone 1-20 z 2,615.

W miniony czwartek strażnicy patrolujący rejon Śródmieścia ujęli dwóch złodziei.

2020-11-15, dodał: Dawid Błatoń
Pierwszy mężczyzna wpadł na ul. Raciborskiej, w Śródmieściu.
Podczas patrolu strażnicy zauważył dwóch mężczyzn w pobliżu jednego z lokali, znajdującego się w centrum miasta. Mieli przy sobie duże ilości damskich kosmetyków. czytaj »

Mimo smogu palili płytami meblowymi.

2020-11-08, dodał: Dawid Błatoń
W miniony weekend nasi funkcjonariusze przeprowadzili 19 kontroli posesji. W 2 przypadkach ujawnili spalanie odpadów, a w jednym z pieców centralnego ogrzewania znaleźli metalową prowadnicę szuflady. czytaj »

Dzikie zwierzęta - jak się zachować i gdzie dzwonić?

2020-11-05, dodał: Dawid Błatoń
Ostatnio coraz więcej zgłoszeń dotyczy dzikich zwierząt, które pojawiają się na terenach prywatnych posesji. To na ogół zwierzęta znajdujące się w dobrej kondycji, jednak niektóre zgłoszenia dotyczą zwierząt dzikich, które zostały potrącone, bądź mają widoczne obrażenia na swoim ciele.

W tym tygodniu odebraliśmy zgłoszenia o potrąconych sarnach oraz o jeżu, który zdaniem zgłaszającego wydawał z siebie dziwne dźwięki.

Co robić, gdy spotkamy na swojej drodze czy posesji dzika, sarnę czy inne dzikie zwierzę lub jego młode? Warto wiedzieć jak się zachować, by nie zrobić zwierzęciu krzywdy. czytaj »

3 nietrzeźwych mężczyzn w izbie wytrzeźwień

2020-11-04, dodał: Dawid Błatoń
Nasi funkcjonariusze otrzymali wezwanie do nietrzeźwej osoby, która miała leżeć na chodniku. Zdaniem osoby zgłaszającej mężczyzna leżał na ławce, jednak spadł z niej i nie potrafi wstać o własnych siłach. Zdarzenie miało miejsce na terenie Dworca Komunikacji Miejskiej przy ul. Budowlanych w Rybniku.

Gdy strażnicy przyjechali we wskazane miejsce okazało się, że na wizytę w izbie wytrzeźwień kwalifikują się 2 osoby. czytaj »

Szukamy właściciela roweru

2020-10-29, dodał: Dawid Błatoń
Jeśli jesteś właścicielem roweru przedstawionego na zdjęciu, to zapraszamy po jego odbiór.
Prosimy również o informację, jeśli ktoś wie do kogo może ten rower należeć. czytaj »

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

2020-10-28, dodał: Dawid Błatoń

Od 30 października do 2 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy, na terenie miasta Rybnika wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.
Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz apelujemy o zachowanie dystansu społecznego podczas wizyty na cmentarzu. czytaj »

Minął weekend: Zasnął na klatce schodowej. Sterta śmieci w lesie odnaleziona przez mieszkańców.

2020-10-18, dodał: Dawid Błatoń
O leżącym na klatce schodowej mężczyźnie powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej w Rybniku mieszkaniec dzielnicy Rybnik Smolna.
Mężczyzna zasnął na 9 piętrze jednego z bloków mieszczących się przy ul. Sławików. czytaj »

Chciał zdjąć blokadę

2020-10-16, dodał: Dawid Błatoń
Pewien mieszkaniec naszego miasta przywłaszczył sobie telefon komórkowy, będący własnością jednego z komisów, specjalizujących się w handlu tego typu sprzętami.

38 latek ukradł telefon w Śródmieściu i postanowił zdjąć zabezpieczenie w znajdującym się niedaleko, innym punkcie specjalizującym się w telefonii komórkowej. czytaj »

BUDŻET OBYWATELSKI – GŁOSOWANIE OD 19 PAŹDZIERNIKA Od 19 do 23 października będzie można oddawać głosy na projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2021r.

2020-10-13, dodał: Dawid Błatoń
Głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego trwać będzie od 19 października br. (poniedziałek) do 23 października br. (piątek).
Wszyscy mieszkańcy Rybnika będą mogli głosować, oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania. czytaj »

Szukamy właściciela psa

2020-10-07, dodał: Dawid Błatoń
Wczoraj około godz. 20:00, w pobliżu ul Reymonta w Rybniku został znaleziony pies, przypominający rasę Husky. Przypadkowy przechodzień złapał zwierzę i przyprowadził je do naszej komendy.
Dyżurny o zdarzeniu powiadomił schronisko dla bezdomnych zwierząt. czytaj »

"Twoja krew, moje życie" - druga odsłona akcji

2020-10-06, dodał: Dawid Błatoń
Podczas akcji „Twoja krew, moje życie”, przeprowadzonej dzięki współpracy z Raciborskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa udało się zebrać prawie 9.5 litra krwi.

To odpowiedź na nasz drugi apel, który trafił do rybniczan, funkcjonariuszy straży miejskiej, policji i strażaków, a także pracowników jednostek miejskich oraz placówek oświatowych. czytaj »

Twoja krew, moje życie - oddając krew wykonasz badanie na obecność komórek nowotworowych

2020-10-05, dodał: Dawid Błatoń
Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi. Będzie można to zrobić na terenie naszej komendy, mieszczącej się przy ul. Władysława Stanisława Reymonta 54.
Jest to już druga tego typu akcja. Tym razem wszyscy krwiodawcy będą mogli przy okazji wykonać bezpłatnie badanie na obecność komórek rakowych. Dla mężczyzn będzie to badanie pod kątem raka prostaty, natomiast dla kobiet pod kątem raka jajników.
Akcja oddawania krwi rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 13:00 tego samego dnia.

Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów. czytaj »

Przechodzień zwrócił uwagę na płyty meblowe.

2020-09-26, dodał: Dawid Błatoń
W minioną sobotę dzielnicowy Straży Miejskiej w Rybniku przeprowadził rozmowę z mieszkańcem Śródmieścia. Była to dość nietypowa wizyta straży miejskiej w jednym z budynków, znajdujących się w naszym mieście.
czytaj »

Ogłoszenie o naborze - aplikant, młodszy strażnik

2020-09-14, dodał: Dawid Błatoń
Aktualnie nie prowadzimy żadnego naboruStraż Miejska w Rybniku ogłasza nabór na wolne stanowiska urzędnicze: aplikanta lub młodszego strażnika.
Jeśli jesteś energiczny i potrafisz współpracować w zespole - przyłącz się do Nas.
Oferujemy ciekawą, niebanalną pracę, dającą możliwość rozwoju interpersonalnego oraz zawodowego. Jeśli jesteś osobą ambitną i lubisz kontakty z ludźmi, ta praca czeka właśnie na Ciebie.
Dokumenty można składać do .................................., w siedzibie Straży Miejskiej w Rybniku przy ul. Władysława Stanisława Reymonta 54. czytaj »

Praca

2020-09-14, dodał: Dawid Błatoń
Aktualnie nie prowadzimy naboru.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.

czytaj »

Mimo zakazu wciąż spalają odpady

2020-09-08, dodał: Dawid Błatoń
W miniony wtorek Strażnicy interweniowali w sprawie spalania odpadów zielonych w dzielnicy Niewiadom. Zgłoszenie otrzymaliśmy od anonimowej osoby, która zauważyła wydobywający się z terenu nieruchomości dym.

Nasi funkcjonariusze sprawdzili przyjęte zgłoszenie. czytaj »

Wydmuchał 4 promile i trafił do szpitala.

2020-09-06, dodał: Dawid Błatoń
W miniony weekend strażnicy przyjęli zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który znajdował się na ul Chrobrego w Rybniku. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, alkomat wskazał wynik powyżej 4 promili. W związku z tym na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Do izby wytrzeźwień trafił z przystanku autobusowego na Pl. Wolności mężczyzna, którego zauważył przejeżdżający tuż obok patrol straży miejskiej. Osoba ta w nocy z soboty na niedzielę leżała w wiacie przystanku autobusowego. czytaj »

Życzenia - Dzień Straży Miejskiej

2020-08-31, dodał: Dawid Błatoń
czytaj »

29 sierpień - Dzień Straży Miejskiej

2020-08-29, dodał: Dawid Błatoń
Z okazji Święta Straży Miejskiej składam wszystkim pracownikom gratulacje i wyrazy głębokiego uznania dla wysiłku zawodowego i profesjonalizmu.
Chylę głowę przed wszystkimi osobami, które pracę w Straży Miejskiej uważają za swoją powinność, honor i zaszczyt.
Pragnę serdecznie podziękować Państwu za dotychczasową sumienną, rzetelną, wzorową i pełną zaangażowania pracę, życząc spełnienia marzeń, dużo zdrowia, uśmiechu, zadowolenia i wszelkiej pomyślności, a także wielu sukcesów zarówno osobistych jak i zawodowych.Arkadiusz Kaczmarczyk

Komendant Straży Miejskiej w Rybniku czytaj »

Jak pomagać, by nie szkodzić?

2020-08-26, dodał: Dawid Błatoń
Co robić, gdy spotkamy na swojej drodze czy posesji dzika, sarnę czy inne dzikie zwierzę lub jego młode? Warto wiedzieć jak się zachować, by nie zrobić zwierzęciu krzywdy. czytaj »
Ilość kontroli posesji

20-22.11.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 54
Ujawnione wykroczenia: 44
Liczba kontroli: 36

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar