Zgłoś interwencję

Szukamy przyczyn zanieczyszczania rzeki Rudy

Co jakiś czas docierają do nas informacje, że rzeka Ruda zostaje zanieczyszczana nieznanymi substancjami. Nasi funkcjonariusze wszczęli szereg kontroli, mających na celu wyeliminowanie nielegalnych odprowadzeń cieczy do koryta rzeki.

Już 18 stycznia 2018 r. otrzymaliśmy zgłoszenie z Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Straży Rybackiej w sprawie wylewania nieczystości ciekłych do rzeki.

Strażnicy szybko ustalili, z terenu której posesji odprowadzane są nieczystości ciekłe. Okazało się, że w zbiorniku bezodpływowym , w jego górnej części, zainstalowano rurę, która odprowadza nadmiar zgromadzonych nieczystości do rzeki, by ze zbiornika nic się nie przelewało na teren nieruchomości. Po naszej interwencji właściciel nieruchomości zaślepił rurę i zobowiązał się wymienić szambo na nowe. Sprawa aktualnie prowadzona jest przez oskarżyciela publicznego.

Kilka dni później otrzymaliśmy informację o ponownym zanieczyszczeniu rzeki. Funkcjonariusze ustalili, że nieznana substancja wypływa do rzeki z zagłębienia ziemi przy ul. Mikołowskiej, w pobliżu mostu. Nasi dzielnicowi skontrolowali okoliczne nieruchomości pod kątem gospodarki odpadami ciekłymi. Sprawdziliśmy 7 posesji. W wyniku przeprowadzonych kontroli i ujawnionych nieprawidłowości, strażnicy pouczyli 2 osoby, nałożyli 1 mandat karny oraz skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Kontrole koryta rzeki oraz pobliskich nieruchomości trwają nadal.


Ilość kontroli posesji

22 - 24.03.2019  

Liczba zgłoszeń: 136
Ujawnione wykroczenia: 56
Liczba kontroli: 12

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

rodo.jpg (6 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar