Zgłoś interwencję

Sprawdź nim wrzucisz do pieca

Od dziś dzielnicowi Straży Miejskiej w Rybniku używają wilgotnościomierza do drewna. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić, czy drewno nadaje się do spalenia zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego, zachęcamy do kontaktu.

 

O tym jak ważna jest walka z tzw. niską emisją nie trzeba chyba nikogo przekonywać. 
Nasi funkcjonariusze niemal dziennie ujawniają termiczne przekształcanie odpadów w postaci spalania płyt meblowych, ram okiennych czy innych tym podobnych przedmiotów. Od początku roku skontrolowaliśmy 2142 nieruchomości, z czego w 258 przypadkach ujawniliśmy spalanie substancji zabronionych.

Warto przypomnieć, że nasi dzielnicowi mają do dyspozycji kamerę termowizyjną, mającą uświadomić mieszkańcom, jak ważne jest właściwe ocieplenie budynku. Dzięki niej, właściciele nieruchomości będą mogli się przekonać, którędy z budynku wydostaje się najwięcej ciepła.

Być może to przekona ich do podjęcia decyzji o ociepleniu swojego domu.

Zatrzymanie zgromadzonego ciepła wewnątrz, przekłada się bezpośrednio na koszty ogrzewania, a tym samym na emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

W tym tygodniu dzielnicowi do dyspozycji otrzymali kolejne urządzenie do walki z niską emisją. Służy ono do sprawdzania wilgotności drewna. Od dziś każda zainteresowana osoba będzie mogła sprawdzić, czy przygotowane do spalenia drewno spełnia wymogi uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego. 
Przypomnijmy: Od 1 września na terenie naszego województwa istnieje zakaz spalania min. drewna o wilgotności przekraczającej 21 %.

Działanie urządzenia jest bardzo proste, wystarczy wprowadzić temperaturę otoczenia, gatunek drewna, przyłożyć urządzenie do sprawdzanego materiału i na wyświetlaczu pojawi się wskaźnik wilgotności drewna.

Każdy właściciel nieruchomości, który jest zainteresowany sprawdzeniem swojego budynku pod kątem właściwości termoizolacyjnych lub czy zgromadzone na opał drewno mieści się we wskazanych normach, może skontaktować się bezpośrednio z dzielnicowym ( informacje o dzielnicowym można znaleźć tutaj: http://sm.rybnik.pl/dzielnicowi ), bądź umówić termin takiej kontroli poprzez dyżurnego Straży Miejskiej w Rybniku.


Ilość kontroli posesji

14 - 16.12.2018  

Liczba zgłoszeń: 118
Ujawnione wykroczenia: 48
Liczba kontroli: 47

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

 

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

rodo.jpg (6 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar