Zgłoś interwencję

Schwytane psy trafiły do schroniska

Strażnicy schwytali 2 psy, które często wybiegały z terenu jednej z posesji w dzielnicy Ligota-Ligocka Kuźnia. Zwierzęta obecnie przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku.

W minionym tygodniu otrzymaliśmy informację od mieszkanki dzielnicy w sprawie pogryzienia córki zgłaszającej. Okazało się, że zza ogrodzenia jednej z nieruchomości notorycznie wybiegają 2 psy. Nasi funkcjonariusze przez kilka kolejnych dni próbowali dotrzeć do właściciela zwierząt, lecz bezskutecznie. Strażnikom nikt nie otwierał drzwi, a psy pod nieobecność patrolu zdaniem mieszkańców wciąż opuszczały teren nieruchomości, wzbudzając strach.

Patrole straży miejskiej wielokrotnie patrolowały rejon posesji. Gdy funkcjonariusze pojawiali się na miejscu scenariusz się powtarzał. Psy uciekały za ogrodzenie, a drzwi domu nikt nie otwierał.

Warto wspomnieć, że zarówno strażnicy jak i pracownicy schroniska nie mogą schwytać psów znajdujących się na terenie prywatnym. Dopiero gdy znajdują się poza ogrodzeniem, bez opieki swego właściciela, wówczas można podjąć próbę ich wyłapania.

W poniedziałek dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku znów odebrał zgłoszenie dotyczące psów, które swobodnie chodzą po ulicy. Patrol, który przyjechał na miejsce, schwytał zwierzęta.

Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do ukarania właściciela czworonogów.

Tylko w październiku strażnicy ujawnili 14 wykroczeń polegających na niezachowaniu środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. W wyniku przeprowadzenia tych interwencji 8 osób ukarano mandatami karnymi, a 6 osób pouczono.

 

 

zdj. poglądowe


Ilość kontroli posesji

25.03.2019  

Liczba zgłoszeń: 32
Ujawnione wykroczenia: 27
Liczba kontroli: 10

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

rodo.jpg (6 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar