Zgłoś interwencję

Ruszają kontrole na Pniowcu.

Swój apel kierujemy nie tylko do kierowców, ale także do osób, które dopuszczają się wykroczeń odpoczywając na Pniowcu. Dociera do nas coraz więcej głosów o nieprawidłowym postoju pojazdów, ale także o śmieciach pozostawianych przez osoby, które korzystają z przygotowanych do rekreacji urządzeń.

Pniowiec to niewielki zbiornik wodny, gdzie kąpiel jest dozwolona jedynie w wyznaczonym miejscu, przy plaży, gdzie stacjonuje ratownik wodny.

Przy pozostałych zejściach do wody, ustawione są znaki mówiące o zakazie kąpieli.

 

Pamiętajmy, ze wchodząc do wody w miejscu do tego nie przygotowanym, świadomie narażamy swoje zdrowie, a nawet życie. Niestosowanie się do obowiązującego zakazu może grozić mandatem sięgającym nawet 500 zł.

Przypominamy, że niszczenie takich urządzeń, jak ławki, stoły, tablice informacyjne, a także pozostawianie po sobie śmieci i różnego typu nieczystości, jest naruszeniem przepisów, za które również możemy zostać ukarani i zobowiązani do naprawy wyrządzonej szkody.

Postój pojazdów w miejscach objętych zakazem obowiązuje także w weekendy, kiedy na Pniowcu odpoczywa wielu mieszkańców Rybnika. Pozostawiając samochód wzdłuż dróg objętych zakazem zatrzymywania się, świadomie narażamy przechodzących tamtędy pieszych, gdyż często parkujące po obydwu stronach drogi dojazdowej samochody, wymuszają na przechodniach przemieszczanie się drogą, gdzie odbywa się ruch pojazdów.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z apelem o zachowanie porządku w miejscu, gdzie tak ochoczo spędzamy wolny czas. Dbajmy o infrastrukturę, by przez wiele kolejnych sezonów służyło nam i naszym dzieciom. Przypominamy o możliwości dojazdu komunikacją miejską, co zlikwiduje problem z koniecznością znalezienia wolnego miejsca parkingowego oraz pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego.

 

 

 

zdj: MOSIR Rybnik


Ilość kontroli posesji

13.01.2021r.  

Liczba zgłoszeń: 17
Ujawnione wykroczenia: 9
Liczba kontroli: 9

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar