Zgłoś interwencję

Przyjdź i oznakuj swój rower 2015

Uwaga! Akcja znakowania rowerów w 2015 r. została zakończona. Wszyscy chętni bedą mogli oznakować swoje jednoślady w 2016 r.W każdy czwartek od godz. 16:00 do 18:00 właściciele jednośladów mogą oznakować swoje rowery.
Rowery znakujemy tylko osobom pełnoletnim.
Akcja znakowania rowerów już po raz trzeci jest przeprowadzana przez rybnickich strażników. Każdy, kto zgłosi się w wyznaczonym dniu do siedziby Straży Miejskiej w Rybniku na ul. Władysława Stanisława Reymonta 54, będzie mógł bezpłatnie oznakować swój rower.Jest to z pewnością jedna z form zabezpieczenia jednośladów przed kradzieżą. Rowery poruszające się po naszych drogach są coraz droższe, a właściciele często czują się bezradni wobec złodziei.W związku z tym chcemy zachęcić do korzystania ze ścieżek rowerowych w naszym mieście wychodząc naprzeciw obawom właścicieli rowerów przed ich kradzieżą.
Każdy jednoślad zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do naszej bazy danych. Ponadto taki jednoślad zostanie oznaczony naklejką informacyjną o jego oznakowaniu, a właściciel otrzyma świadectwo oznakowania roweru.
Grawer wykonany na spodniej części ramy oraz naklejka, której zdarcie z ramy pozostawia ślad, mają wpłynąć na utrudnienie zbycia skradzionej cudzej własności.
Niezbędnymi do oznakowania roweru są:
dokument tożsamości ze zdjęciem
wypełnienie przez właściciela roweru oświadczenia o tym, że rower nie pochodzi z kradzieży

Ilość kontroli posesji

16.10.2018  

Liczba zgłoszeń: 38
Ujawnione wykroczenia: 14
Liczba kontroli: 10

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

Tematyka prelekcji 
 prel.jpg (104 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

  Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 

Bezpłatna pomoc prawna

RODO

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

Rybek z Rybnika

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar