Zgłoś interwencję

Przechodzień zwrócił uwagę na płyty meblowe.

W minioną sobotę dzielnicowy Straży Miejskiej w Rybniku przeprowadził rozmowę z mieszkańcem Śródmieścia. Była to dość nietypowa wizyta straży miejskiej w jednym z budynków, znajdujących się w naszym mieście.

 

Nietypowa gdyż miała ona miała charakter wyłącznie prewencyjny. Przypadkowy przechodzień zauważył mężczyznę, który w swej piwnicy składował płyty meblowe. Istniało przypuszczenie, że płyty te mogą posłużyć za opał do pieca znajdującego się w budynku. Osoba ta zadzwoniła do dyżurnego, a ten na miejsce skierował dzielnicowego. Nasz funkcjonariusz sprawdził, ze płyty nie są spalane i wytłumaczył mieszkańcowi Śródmieścia, że spalanie tego typu materiałów jest surowo zabronione.

Kolejne zgłoszenie, które otrzymaliśmy w miniony weekend dotyczyło nieruchomości mieszczącej się w dzielnicy Boguszowice Stare. Tam od dłuższego czasu pewien mieszkaniec również miał gromadzić płyty meblowe oraz suche liście. Zdaniem osoby zgłaszające odpady te właśnie były spalane. Gdy strażnicy przyjechali we wskazane w zgłoszeniu miejsce, przeprowadzili kontrolę nieruchomości, nie ujawniając żadnych wykroczeń.


Ilość kontroli posesji

13.01.2021r.  

Liczba zgłoszeń: 17
Ujawnione wykroczenia: 9
Liczba kontroli: 9

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar