Zgłoś interwencję

Ognisko w parku

Wielokrotnie przedstawialiśmy Państwu zdjęcia z kontroli miejsc bytowania osób bezdomnych, które wraz z pracownikami opieki społecznej przeprowadzamy w okresie zimowym. Widać na nich jak osoby pozbawione stałego miejsca zamieszkania, radzą sobie w obliczu sytuacji życiowej, w jakiej się znaleźli.

Osoby bezdomne często dogrzewają się przy ogniskach, jednak z reguły ma to miejsce z dala od ludzi, budynków mieszkalnych, w miejscach gdzie nie są dostrzegani przez innych.

Jednak na terenie naszego miasta przebywa osoba, która postanowiła stworzyć sobie warunki do mieszkania w centrum miasta.

 

Około godziny 7:30 strażnicy interweniowali w sprawie osoby bezdomnej, która rozpaliła ognisko w Parku Bukówka przy ul. 3 Maja. Mężczyzna tłumaczył, że w nocy było mu zimno więc postanowił rozpalić ognisko. Na tym jednak nie poprzestał. W pobliżu ławki ułożył materac oraz ustawił półkę na rzeczy osobiste.

Mężczyzna został zabrany przez patrol policji, który również interweniował w parku, a strażnicy miejscy powiadomili pracowników RSK o konieczności uprzątnięcia terenu.


Ilość kontroli posesji

16.10.2018  

Liczba zgłoszeń: 38
Ujawnione wykroczenia: 14
Liczba kontroli: 10

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

Tematyka prelekcji 
 prel.jpg (104 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

  Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 

Bezpłatna pomoc prawna

RODO

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

Rybek z Rybnika

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar