Zgłoś interwencję

Nadchodzi wiosna, strażnicy przeprowadzą akcję Pupil i kontrolę punktów skupu złomu

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rybniku przeprowadzą dziś akcję polegająca na sprawdzeniu, czy właściciele psów wywiązują się z obowiązków na nich spoczywających. Będziemy kontrolowali, czy psy wyprowadzana są na smyczy oraz czy właściciele sprzątają po swoich pupilach. Podczas prowadzonej akcji sprawdzimy również, czy zwierzęta poddane zostały obowiązkowym szczepieniom.

Jest to pierwsza w tym roku odsłona tej akcji. Konieczność jej przeprowadzenia wynika z faktu, że otrzymujemy coraz więcej sygnałów w sprawie puszczania psów bez opieki. Z tego typu sytuacjami mamy najczęściej do czynienia na dużych osiedlach, gdzie właściciele psów, zamiast wyprowadzać je na smyczy, otwierają drzwi mieszkań i zwierzę cały dzień biega swobodnie po podwórku.

Nasi dzielnicowi na co dzień i na bieżąco sprawdzają wszelkie sygnały docierające od mieszkańców naszego miasta. Dzisiejsza akcja ma na celu uzmysłowienie właścicielom psów, że posiadanie czworonożnego przyjaciela, to również obowiązki.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzania akcji będą rozdawali torebki na psie nieczystości.

Dziś także dzielnicowi przeprowadzą kontrole punktów skupów złomu w naszym mieście.

Celem prowadzonych działań jest kontrolowanie punktów skupu pod kątem legalności pochodzenia składowanych tam metali. Strażnicy sprawdzą, w jaki sposób osoby oddające metale do skupu weszły w ich posiadanie oraz zweryfikują ich tożsamość.

Funkcjonariusze sprawdzą, czy przedsiębiorcy została wydana decyzja na prowadzenie działalności w zakresie zbierania odpadów oraz czy składowanie odpadów odbywa się w miejscu do tego wyznaczonym, czy na terenie skupu prowadzone jest termiczne przekształcanie odpadów, oraz czy właściciel prowadzi formularz przyjęcia odpadów.


Ilość kontroli posesji

17.01.2019  

Liczba zgłoszeń: 32
Ujawnione wykroczenia: 22
Liczba kontroli: 27

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

 

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

rodo.jpg (6 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar