Zgłoś interwencję

Jerzy Malcher – między Londynem a Rybnikiem

Szerokim echem w lokalnych mediach odbiła się premiera filmu „Jerzy Malcher – między Londynem a Rybnikiem” w reżyserii Adama Grzegorzka.

Przedstawia on losy mieszkańca Chwałowic, którego życiorys mógłby bez posłużyć za scenariusz jednej z wielkich produkcji filmowych na miarę Hollywoodu.

W rolę głównego bohatera wcielił się nasz strażnik – Adam Jurasiński, który na co dzień jest dzielnicowym w Boguszowicach, Kłokocinie i Gotartowicach.

Zdjęcia kręcono przez 3 lata, a w realizację filmu było zaangażowanych około 50 osób. Jak mówi sam reżyser: Adam grał już w moich poprzednich filmach, więc wiedziałem że da sobie radę.

 

 

Naszemu funkcjonariuszowi życzymy wielu sukcesów w dalszym, rozwoju kariery aktorskiej.

Jerzy Malcher Pochodził z Chwałowic był pisarzem, historykiem i analitykiem politycznym wykształcony w dziedzinie prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w Polsce międzywojennej . Jest autorem dwóch nominalnych książek o historii Polski i stosunków polsko-sowieckich pod komunistyczną dyktaturą: Polską Armią Polityczną (1984) i Pustymi stronami, sowieckiego ludobójstwa przeciw narodowi polskiemu (1993). 

Podczas hitlerowskiej kampanii wrześniowej w 1939 r. Malcher uciekł ze szpitala polowego POW, a w 1940 r. Wstąpił do Sił Zbrojnych RP na zachodzie pod dowództwem generała Sikorskiego . Służył pod dowództwem brytyjskim w Wielkiej Brytanii, Afryce Północnej i we Włoszech głównie w służbach wywiadowczych. Po II wojnie światowej nie powrócił do nowej Polski kontrolowanej przez Sowietów, a następnie przez ponad 30 lat pracował jako wysokiej klasy językoznawca w brytyjskiej służbie cywilnej w Hampshire, gdzie mieszkał. W 1958 r. George Malcher otrzymał członkostwo Orderu Imperium Brytyjskiego w uznaniu jego służby w brytyjskim Ministerstwie Obrony.

źr. wikipedia


Ilość kontroli posesji

20.09.2018 

Liczba zgłoszeń: 55
Ujawnione wykroczenia: 12
Liczba kontroli: 10

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

Tematyka prelekcji 
 prel.jpg (104 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

  Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 

Bezpłatna pomoc prawna

RODO

  Segreguj Rybnik

 Ostrzeżenia

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

Rybek z Rybnika

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar