Zgłoś interwencję

Jerzy Malcher – między Londynem a Rybnikiem

Szerokim echem w lokalnych mediach odbiła się premiera filmu „Jerzy Malcher – między Londynem a Rybnikiem” w reżyserii Adama Grzegorzka.

Przedstawia on losy mieszkańca Chwałowic, którego życiorys mógłby bez posłużyć za scenariusz jednej z wielkich produkcji filmowych na miarę Hollywoodu.

W rolę głównego bohatera wcielił się nasz strażnik – Adam Jurasiński, który na co dzień jest dzielnicowym w Boguszowicach, Kłokocinie i Gotartowicach.

Zdjęcia kręcono przez 3 lata, a w realizację filmu było zaangażowanych około 50 osób. Jak mówi sam reżyser: Adam grał już w moich poprzednich filmach, więc wiedziałem że da sobie radę.

 

 

Naszemu funkcjonariuszowi życzymy wielu sukcesów w dalszym, rozwoju kariery aktorskiej.

Jerzy Malcher Pochodził z Chwałowic był pisarzem, historykiem i analitykiem politycznym wykształcony w dziedzinie prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w Polsce międzywojennej . Jest autorem dwóch nominalnych książek o historii Polski i stosunków polsko-sowieckich pod komunistyczną dyktaturą: Polską Armią Polityczną (1984) i Pustymi stronami, sowieckiego ludobójstwa przeciw narodowi polskiemu (1993). 

Podczas hitlerowskiej kampanii wrześniowej w 1939 r. Malcher uciekł ze szpitala polowego POW, a w 1940 r. Wstąpił do Sił Zbrojnych RP na zachodzie pod dowództwem generała Sikorskiego . Służył pod dowództwem brytyjskim w Wielkiej Brytanii, Afryce Północnej i we Włoszech głównie w służbach wywiadowczych. Po II wojnie światowej nie powrócił do nowej Polski kontrolowanej przez Sowietów, a następnie przez ponad 30 lat pracował jako wysokiej klasy językoznawca w brytyjskiej służbie cywilnej w Hampshire, gdzie mieszkał. W 1958 r. George Malcher otrzymał członkostwo Orderu Imperium Brytyjskiego w uznaniu jego służby w brytyjskim Ministerstwie Obrony.

źr. wikipedia


Ilość kontroli posesji

01.02.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 24
Ujawnione wykroczenia: 2
Liczba kontroli: 0

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar