Zgłoś interwencję

Darmowe maseczki dla najbardziej potrzebujących.

Już nie tylko ciepły posiłek wydawany jest najuboższym i osobom bezdomnym, przebywającym w naszym mieście. W okolicy parkingu wielopoziomowego przy ul. Hallera w Rybniku, w pobliżu ogrzewalni na ul. Gliwickiej oraz w dzielnicy Boguszowice Osiedle w pobliżu garaży, przy torach kolejowych, wydawane są słodycze, butelkowana woda oraz maseczki przysłaniające usta i nos.

Te wszystkie rzeczy przekazywane są przez mieszkańców naszego miasta, którym nie jest obojętny los tych najbardziej potrzebujących.

Jak już wcześniej informowaliśmy akcja powstała z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, przy wsparciu Straży Miejskiej w Rybniku, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Przegędzy, Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego z Niewiadomia a także Stowarzyszenia im. św. Jana Pawła II w Rybniku.

Do strażników i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku zaczęli zgłaszać się ludzie, którzy oferowali, że przyniosą osobom najbardziej potrzebującym wodę, własne wypieki oraz słodycze. Podczas wydawania posiłków rozdawane są także maseczki, służące do zakrywania twarzy. To przede wszystkim inicjatywa jednego z mieszkańców, który postanowił podzielić się z tymi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup tego typu środków ochrony.

To bardzo ważny gest, gdyż jak już wcześniej zapowiadano, od 16 kwietnia został wprowadzony obowiązek zakrywania ust oraz nosa.

Warto wspomnieć, że z tego typu pomocy korzysta codziennie ponad 30 osób.


Ilość kontroli posesji

04.08.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 15
Ujawnione wykroczenia: 8
Liczba kontroli: 4

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar