Zgłoś interwencję

Bezpieczne ferie 2018

Na terenie naszego miasta od poniedziałku, tj. 29 stycznia 2018 r. rozpoczną się ferie zimowe dla dzieci. W związku z tym strażnicy jak co roku przeprowadzają akcję „Bezpieczne ferie". Ma ona na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku podczas zabaw na świeżym powietrzu.

W tym celu nasi strażnicy będą przeprowadzali kontrole tam, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń dotyczących szeroko rozumianego porządku publicznego.

Sprawdzamy, czy na terenach boisk szkolnych nie gromadzi się młodzież spożywająca alkohol oraz, czy obiekty te nie są niszczone przez wandali.
W związku z zimowym wypoczynkiem dla dzieci funkcjonariusze przeprowadzają również prelekcje związane z bezpiecznym zachowaniem się podczas zabaw na podwórku.

 

Goszcząc w rybnickich szkołach i przedszkolach nasi strażnicy uczą dzieci w jaki sposób powinny zachowywać się w stosunku do obcych, jak bezpiecznie bawić się na podwórku oraz czego unikać. Po każdej prelekcji dzieci otrzymują od naszych funkcjonariuszy odblaski, by zwłaszcza zimą, gdy szybko zapada zmrok, były widoczne na drodze.
Będziemy kontrolowali parki, skwery, boiska oraz miejsca, gdzie gromadzi się młodzież. Sprawdzimy rybnickie akweny wodne, by przestrzegać bawiące się tam dzieci oraz osoby dorosłe o niebezpieczeństwie, jakie się z tym wiąże.

Akcja będzie prowadzona do czasu zakończenia ferii zimowych w naszym regionie.


Ilość kontroli posesji

17.01.2019  

Liczba zgłoszeń: 32
Ujawnione wykroczenia: 22
Liczba kontroli: 27

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

 

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

rodo.jpg (6 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar