Zgłoś interwencję

Bezdomni w Rybniku nie przyjmują pomocy, a wielu z nich nie wyobraża sobie życia w schroniskach.

Ruszyły coroczne, regularne kontrole miejsc bytowania osób bezdomnych. Przy współpracy z pracownikami opieki społecznej, nasze patrole biorą udział w cyklicznych kontrolach miejsc bytowania osób bezdomnych.

Sprawdzamy te miejsca, w których najczęściej przebywają osoby bezdomne, takie jak parki, skwery, obozowiska, które powstały w lesie, pustostany, prowizorycznie sklecone baraki, a także legowiska w wiatach śmietnikowych oraz miejsca pod schodami nieużytkowanych od dłuższego czasu budynków.

W minioną środę nasi strażnicy wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej do spraw bezdomności sprawdzili 12 miejsc, w których bytują osoby bezdomne. Żadna z napotkanych osób nie chciała skorzystać z oferowanej pomocy zarówno medycznej, jak i możliwości skorzystania ze schroniska.

Podczas ostatniej kontroli nasi funkcjonariusze usłyszeli od jednego z bezdomnych mężczyzn, że otrzymane konserwy mięsne sprzedaje, a „zarobione” w ten sposób pieniądze wydaje na alkohol.

Już od dłuższego czasu prowadzone są kontrole w Parku Czempiela, gdzie pod schodami nieczynnego domu przyjęć przebywa niepełnosprawny mężczyzna. Nasi strażnicy niejednokrotnie w dosyć bezpośredni sposób słyszeli, że mają dać mężczyźnie spokój bo on doskonale sobie radzi. Mieszkańcy go dożywiają oraz przynoszą ubrania. Pomoc jak najbardziej zasługująca na uznanie, jednak przywiązanie mężczyzny do tej bezinteresownej pomocy sprawia, że nie wyobraża on sobie życia w schronisku.


Ilość kontroli posesji

20-22.11.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 54
Ujawnione wykroczenia: 44
Liczba kontroli: 36

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar