Zgłoś interwencję

Amatorzy świątecznych ozdób

Jak co roku ozdoby świąteczne znajdujące się na płycie Rynku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem w szczególności wśród osób, które zakosztowały „świątecznego grzańca”.

Do pierwszego incydentu doszło już 7 grudnia 2016 r., kiedy wracający z imprezy mężczyzna zapragnął wziąć na pamiątkę jedną z wiszących na choince ozdób. Niestety nie cieszył się nią zbyt długo. Kilka minut później amator świątecznych dekoracji został ujęty przez strażników i ukarany mandatem karnym. 

Tymczasem w ostatni weekend strażnicy po zgłoszeniu operatora monitoringu dwukrotnie interweniowali wobec grup osób, które „pożyczyły” ozdoby choinkowe.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w dniu 10 grudnia 2016 r. gdy o godzinie 4:40 dwóch mężczyzn opuszczających lokal postanowiło uświetnić swoje świąteczne drzewko ozdobą z rybnickiej choinki.

Drugie zajście miało miejsce dzień później. Tym razem ofiarą biesiadników padły 3 bombki. Nie uszanowali również pracy artysty, który z lodowej bryły wyrzeźbił sanie Świętego Mikołaja. Uznali, że topniejąca rzeźba jest mało atrakcyjna i należy ją zniszczyć.

W obu przypadkach sprawcy zostali ujęci i ukarani. Ozdoby choinkowe zostały odzyskane i wróciły na choinkę. Niestety lodowa rzeźba poddała się chuliganom.


Ilość kontroli posesji

16.10.2018  

Liczba zgłoszeń: 38
Ujawnione wykroczenia: 14
Liczba kontroli: 10

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

Tematyka prelekcji 
 prel.jpg (104 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

  Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 

Bezpłatna pomoc prawna

RODO

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

Rybek z Rybnika

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar