Zgłoś interwencję

Akcja "Piłeś? nie jedź!" 2015

Jeśli piłeś alkohol i nie jesteś pewien, czy możesz prowadzić samochód, możesz sprawdzić swój stan trzeźwości w naszej komendzie.
W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa na rybnickich drogach, postanowiliśmy umożliwić przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu każdej zainteresowanej osobie.
Badanie jest bezpłatne, a funkcjonariusz, który je przeprowadza, poinformuje Państwa o wyniku przeprowadzonego testu.
Przypomnijmy, że prowadzenie samochodu przez kierowcę, którego zawartość alkoholu we krwi zawiera się od 0,2 do 0,5 promila (bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm³ wydychanego powietrza), to jest to stan po spożyciu alkoholu. Taki kierowca popełnia wykroczenie. Jeżeli zaś zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila (odpowiednio 0,25 mg w w 1 dm³ wydychanego powietrza) to jest to stan nietrzeźwości, a osoba kierująca pojazdem popełnia wówczas przestępstwo.
Pamiętajmy, że tylko racjonalne i zdroworozsądkowe podejście do tego problemu może uratować komuś życie. Zatem sprawdźmy swój stan trzeźwości nim zdecydujemy się wsiąść za kierownicę po zakrapianej imprezie.
Mieszkańcy naszego miasta sprawdzają swoją trzeźwość w Komendzie Straży Miejskiej w Rybniku już od dłuższego czasu, w związku z tym zdecydowaliśmy się na publikację tej informacji, by dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.
Dotychczas rybniczanie najchętniej korzystali z alkomatu w weekendy, a zwłaszcza w niedzielne poranki.
W sklepach dostępne są jednorazowe testery na zawartość alkoholu w organiźmie, jednak jak nie dają one 100 % pewności co do wskazanego wyniku.

Ilość kontroli posesji

16.10.2018  

Liczba zgłoszeń: 38
Ujawnione wykroczenia: 14
Liczba kontroli: 10

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

Tematyka prelekcji 
 prel.jpg (104 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

  Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 

Bezpłatna pomoc prawna

RODO

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

Rybek z Rybnika

Rybnik
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar