Zgłoś interwencję

Akcja "Piłeś? nie jedź!" 2015

Jeśli piłeś alkohol i nie jesteś pewien, czy możesz prowadzić samochód, możesz sprawdzić swój stan trzeźwości w naszej komendzie.
W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa na rybnickich drogach, postanowiliśmy umożliwić przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu każdej zainteresowanej osobie.
Badanie jest bezpłatne, a funkcjonariusz, który je przeprowadza, poinformuje Państwa o wyniku przeprowadzonego testu.
Przypomnijmy, że prowadzenie samochodu przez kierowcę, którego zawartość alkoholu we krwi zawiera się od 0,2 do 0,5 promila (bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm³ wydychanego powietrza), to jest to stan po spożyciu alkoholu. Taki kierowca popełnia wykroczenie. Jeżeli zaś zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila (odpowiednio 0,25 mg w w 1 dm³ wydychanego powietrza) to jest to stan nietrzeźwości, a osoba kierująca pojazdem popełnia wówczas przestępstwo.
Pamiętajmy, że tylko racjonalne i zdroworozsądkowe podejście do tego problemu może uratować komuś życie. Zatem sprawdźmy swój stan trzeźwości nim zdecydujemy się wsiąść za kierownicę po zakrapianej imprezie.
Mieszkańcy naszego miasta sprawdzają swoją trzeźwość w Komendzie Straży Miejskiej w Rybniku już od dłuższego czasu, w związku z tym zdecydowaliśmy się na publikację tej informacji, by dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.
Dotychczas rybniczanie najchętniej korzystali z alkomatu w weekendy, a zwłaszcza w niedzielne poranki.
W sklepach dostępne są jednorazowe testery na zawartość alkoholu w organiźmie, jednak jak nie dają one 100 % pewności co do wskazanego wyniku.

Ilość kontroli posesji

04.08.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 15
Ujawnione wykroczenia: 8
Liczba kontroli: 4

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar